Tag: mbytje

Kulla e vrojtimit pa roje në Golem, gruaja rrezikoi të mbytej...

Jeta e pushuesve vazhdon të rrezikohet nga mos funksionimi i kullave të vrojtimit, të cilat qëndrojnë sa për fasadë. Është mësuar se një grua ka...

Zbardhen detajet, si rrezikoi mbytjen vajza 5-vjeçare në Sarandë

Një vajzë e mitur, vetëm 5 vjeçe ka rrezikuar mbytjen në det. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në Ksamil, ku vajza ndodhej me...

VIDEO/Vrojtuesit e resortit privat tentojnë ta shpëtojnë, ndërron jetë 70 vjeçarja...

Një e moshuar 70 vjeçe është mbytur sot në det në plazhin “Ada” në Velipojë. Nga informacionet e para dyshohet  se gruaja ka pasur...

Shtohet bilanci, mbytet një fëmijë në lum në Milot

Vijojnë të rriten frikshëm rastet e mbytjeve në vendin tonë. Jo vetëm në det, por dhe në lum. Rasti i fundit regjistrohet në Milot. Raportohet...

Plazhe jo të sigurta, ja bilanci tragjik i mbytjeve në Shqipëri

Në vetëm disa javë në Shqipëri dëgjojmë për raste të të mbytyrëve në plazhe. Më e freskët, ishin dy ngjarjet që ndodhën ditën e...

Humbi jetën duke shpëtuar të fejuarën, Berisha nderon të riun e...

Ervid Palaj, 29-vjeçari arriti të shpëtonte të fejuarën e tij, por nuk mundi të diltë vetë nga uji.  Ndonëse pushuesit dhe personeli mjekësor i dhanë...

Mbytet 30 vjecari në Velipojë

Një viktimë tjetër u shënua në mesditën e së dielës në plazhin e Velipojës, në zonën e Vilunit. Viktima është një 30-vjeçar me inicialet E.P.,...

LAJM I FUNDIT/ Mbytet 30 vjeçari, rasti i parë i shënuar...

Shtohet numri i të mbyturëve në plazhet shqiptare. Raportohet për  një tjetër viktimë nga plazhi i Shëngjinit. 30 vjeçari është banues në Elbasan dhe është...

Fundjava në bregdet, mbyten dy persona

Fundjava e cila sjell që plazhet të frekuentohen nga shumë pushues, nuk ka rezultuar të ketë nisur mbarë. Brenda ditës së sotme, raportohet për...

Zbulohet identiteti i personit të mbytur në liqenin e Pogradecit

Policia e Korçës ka identifikuar personin që u gjet i mbytur mëngjesin e sotëm në liqenin e Pogradecit. Personi i gjetur i mbytur në...