Tag: masat

“Zoti Kryeministër hiq gjendjen e shtet-rrethimit, virusi po tërhiqet”

FRIKE JO, AKSION OPOZITAR, PERBALLJE PO! Nga Aleksander Biberaj Sic shihet situata po i ri-kthehet normalitetit, pavaresisht se une personalisht gjykoj se situata e pandemise eshte...

FOTO/Cilat rregulla duhet të keni parasysh kur të shkoni tek dentisti...

Klinikat dentare do të hapen nga data 11 Maj, megjithatë përmes një protokolli masash higjieno-sanitare, Instituti i Shëndetit Publik rekomandon që t’i drejtoheni atyre...

“Nuk zutë mend”, Revoltohet profesor Fuga: O ju plastë kaptina! Shtet...

I revoltuar profesor Artan Fuga ne postimin e tij te fundit dhe mesa duket shkak i ketij postimi eshte qeveria dhe pergjigja e saj...

Protestë e dhunshme te ‘Sheshi Skënderbej’, 3 qytetarë tërhiqen zvarrë nga...

Policia ka reaguar  dhunshëm mesditën e sotme ndaj dhjetëra personave që ishin duke protestuar në Sheshin Skëndërbej, kundër masave shtrënguese të qeverisë. Protestuesit kanë kërkuar...

“Çfarë dreqin është duke bërë?!” Zbulohet mesazhi që dërgoi Rama duke...

Ka patur debate dhe ne Angli mes zyrtareve te qeverise, ku ne thelb debati rrotullohej rreth voneses  ne marrjen e masave ndaj pandemise. Z. Campbell,...

Manastirliu njofton lehtësirat e reja pas 11 majit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu deklaroi se do të nisë plani i hapjes së vizitave në kujdesin parësor dhe të specializuar,...

‘Nuk do ketë kufinj të hapur për një kohë të gjatë’,...

Zelanda e Re u bë një nga të pakëtat vende që shpallën fitoren ndaj koronavirusit. Por kryeministrja e këtij vendi, Jacinda Ardern tha se nuk...

“Komiteti ynë teknik pa kokë, zë dhe fytyrë”, Ish-deputeti: Nxirreni...

Ish-deputeti Tritan Shehu ka reaguar se fundmi lidhur me komitetin e eksperteve, te cilet prej 2 muajsh, jane kthyer  ne rol kyç per parandalimin...

Prej ditësh nuk shënohej asnjë rast, rikthehet virusi në Durrës

Pas kohësh me zero raste aktive, virusi korona është rikthyer në Durrës. Rikujtojmë se 4 prej tyre kanë humbur jetën ndërkohë deri pak ditë më...

FOTO/Në rrugë për të shijuar ‘lirinë’, spanjollët më në fund mbushin...

Spanja, një nga vendet më të goditura nga koronavirusi i ri, vendosi masa të rrepta izolimi për të paktën shtatë javë. Por Kjo fundjavë...