Tag: mal i zi

Zgjedhjet parlamentare, dalin rezultatet përfundimtare në Malin e Zi

Komisioni Shtetëror Zgjedhor i Malit të Zi ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare që u zhvilluan dje. Në bazë të numrit 100% të votave,...

Zgjedhjet në Mal të Zi/Berisha deklaratë të fortë: Dy binjakë siamezë...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar procesin zgjedhor të mbajtur një ditë më parë në Mal të Zi. Berisha akuzon kreun e qeverisë Edi Rama dhe...

“Ne këtu as votat nuk dimë të numërojmë”, Fuga për zgjedhjet...

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar në lidhje me zgjedhjet në Mal të Zi, ku sipas rezultateve të deritanishme kryeson partia e presidentit...

FOTO/Basha thirrje sërish shqiptarëve në Mal të Zi: Dilni në zgjedhje...

Kryetari i PD Lulzim Basha vazhdon te percjelle mesazhin per shqiptaret. Nëpërmjet një postimi në Twitter ftoi shqiptarët e Malit të Zi që të...

Thirrja e Bashës: Bashkëkombas të Malit të Zi, votoni listat shqiptare!

Pas publikimit të videos ku kryeministri Rama ka treguar mbështetjen e tij për Milo Gjukanoviç në zgjedhjet parlamentare në Malin e Zi, ka reaguar...

Shqipëria në listën e verdhë, nëse doni të hyni në Mal...

Qeveria e Malit të Zi ka njoftuar se Kosova, Shqipëria, Bosnje dhe Hercegovina, Izraeli, Libani dhe Singapori, janë në listën “e verdhë” të rrezikshmërisë...

Ndodh në Mal të Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e...

Policia ka arrestuar një person të stafit mjekësor për publikimin e një liste me emrat e qytetarëve që kanë testuar pozitivisht për COVID-19. Zyra e...

Sulmohet ambasada e Malit të Zi në Beograd, reagon PD: Heshtja...

Partia Demokratike ka reaguar pas sulmeve mbi ambasadën e Malit të Zi në Beograd. Në një deklaratë zyrtare, PD shprehet se në përbërje të...

Dhuna në Mal të Zi/PD reagon ashpër: Roli dominues i Beogradit...

Partia Demokratike ka reaguar për situatën politike në Mal të Zi, ku kujtojme se prej disa ditësh ka pasur protesta të zhvilluara kryesisht nga...

Mes tensioneve Mali i Zi voton ligjin për flamurin dhe simbolet...

Pas sherreve, debateve dhe zenkave, parlamenti i Malit të Zi mbrëmë ka votuar Ligjin për flamurin dhe simbolet kombëtare shqiptare. Ky ligj pritet që të...