Tag: Lulzim Basha

ZONË E LIRË/ Basha shkon me vonesë 21 minuta në emision,...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha është vonuar sot në Zonë e Lirë për rreth 20 minuta duke lënë në studio të vetëm Arjan Canin....

VIDEO/Basha, pritje entusiazte ne Rinas, ja cfare tha kreu i opozites

Kryetari i PD-se, Lulzim basha eshte pritur nga qindra demokrate ne aeroprotin e Rinasit sot kur sapo eshte kthyer nga vizita dyditore ne SHBA,...

Cili është mesazhi i nënkuptuar i takimit Trump-Basha

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka kryer takimin më spektakolar që një drejtues politik mund të bëjë një fushatë elektorale. Me një vizitë suprizë...

POGRADEC/Ilir Meta thotë se është më i mirë se Lulzim Basha...

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një miting masiv në Pogradec, ku u prezantuan kandidatët për deputetë të LSI-së në qarkun e Korçës. I pranishëm në...

Berisha ka një këndvështrim për marrëveshjen Basha-Rama dhe takimin Rama-Nano

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka komentuar situatën aktuale politike ndërsa sheh me dyshim mundësinë për një koalicion të gjerë PD-PS. Berisha ka komentuar edhe takimin...

Deklarata e Bashës: Kë po pret të arrestohet para zgjedhjeve!

Kreu i opozitës Lulzim Basha u shpreh në DritaremeRudinën, në Vizion Plus, se është në pritje të arrestimeve dhe pret që drejtori i policisë...

Ilir Meta hedh dyshimet e para për postin e Presidentit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, njëkohësisht President i zgjedhur i Republikës tha sot në  emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit në televizionin “Neës 24”...

Basha, përgjigja për gjumin që i përmend Edi Rama: Krahaso Rrugën...

I pyetur në studion e improvizuar në #DritaremeRudinën në Vizion Plus, nëse vazhdon komunikimin me Ramën, pas paktit të 18 majit, lideri i PD,...

Lulzim Basha fton demokratët e LSI: Kthehuni në shtëpi se nuk...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ftoi sot të gjithë demokratët apo votuesit e mëhershëm të PD që votuan për LSI në vitin 2013, të...

Edi Rama paralajmëron koalicion PS-PD tek festa e partisë

Kreu demokrat Lulzim Basha ka sot ditëlindjen ndërkohë që PS feston të ashtuquajturin themelim të saj. Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar këtë përkim që të...