VIDEO/Basha, pritje entusiazte ne Rinas, ja cfare tha kreu i opozites

Ndaje

Kryetari i PD-se, Lulzim basha eshte pritur nga qindra demokrate ne aeroprotin e Rinasit sot kur sapo eshte kthyer nga vizita dyditore ne SHBA, gjate se ciles takoi edhe Presidentin amerikan Donald Trump.

Basha ka deklaruar shkurt se takimi me Trump ishte i jashtezakonshem dhe se nje fitore e madhe e pret PD me 25 qershor. “Pas takimit të jashtëzakonshëm me Presidentin Trump, jam edhe më i vendosur për zbatimin e planit tim për një ekonomi të fortë dhe të nesërme të sigurt për të gjithë shqiptarët”, tha Basha.

“Jeni nga Tirana, Fushe Kruja, nga zona perreth mesa po shoh. Ju falenderoj per kete pritje te jashtezakonshme, per keta flamuj qe valeviten krahe per krahe me aleatin tone SHBA, nga e cila po kthehem nga nje takim i jashtezakonshem me presidentin Donald Trump. Ne nje vizite te shkurter gjate nje jave domethenese, javes se Shtepise se Bardhe per punesimin, dhe prioritetit numer nje per ne, punesimit, stazheve, financimit te studenteve per krijimin e vendeve te punes. I jashtezakonshem takimi me pershtypjet me te paharrueshme, e jashtezakonshme mbeshtetja e Trump per Shqiperine dhe shqiptaret. Por edhe 10 dite na ndajne per t’u ndare njehere e mire me republiken e mashtrimeve, droges, krimineleve dhe per t’i hapur deren Republikes se qytetareve, ekonomise se forte dhe te nesermes se sigurte. Kjo eshte ajo qe presim te gjithe, kjo eshte ajo per te cilen po luftojme dite e nate, apo jo, kjo eshte ajo qe pret bota nga ne, aleatet nga ne, ndaj mos te harxhojme asnje minute, le te marshojme cdo dite drejt republikes se qytetareve”, tha Basha.

Pas takimit të jashtëzakonshëm me Presidentin Trump, edhe më i vendosur për zbatimin e planit tim për një ekonomi të fortë dhe të nesërme të sigurt për të gjithë shqiptarët. #EkonomieForte #Voto6

Posted by Lulzim Basha on 15.06.2017

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje