FOTO SKANDAL/ Maturantët bëjnë provimin, publikohet teza e matematikës

Ndaje

Ndërkohë që të gjithq nxënësit po zhvilojnë provimin e matematikës, teza po bën xhiro në media.
Është stërthënë që nuk do të lejohen kopjet, se mësuesit do të penalizohen nëse do të kapen duke ndihmuar nxënësit apo se nuk do të lejohet që nxënësit të hyjnë në provim me telefonë, krejt e kundërta duket se po ndodh.
Nxënësit kanë dërguar pranë redaksisë së JOQ.al një version të tezës që po punojnë. Bëhet fjalë për versionin A dhe në fund të faqes mund të lexoni edhe datën e provimit, pra ditën e sotme, 15 qershor 2017. E njëjta gjë ndodhi edhe për provimin e anglishtes kur tezat e provimit dolën me foto gjatë kohës që maturantet ishin në testim.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje