Tag: rinas

Sekuestrohen afro 42 mijë paund te padeklaruara në Rinas, i kishin...

Dogana në Rinas u ka sekuestruar 42 mijë paund te padeklaruara dy udhëtarëve nga Britania e Madhe. Njoftohet se gjatë kontrollit të ushtruar, policia kufitare...

Sekuestrohen 22 mijë paund në Rinas, emigranti nuk i kishte deklaruar

Strukturat Doganore gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me punonjësit e Policisë Kufitare, sekuestruan një shumë prej 22.000 Paund Cash, të cilat ishin të...

Nuk mund të udhëtojnë të gjithë, Aeroporti i Rinasit njofton fluturimet...

Aeroporti i Rinasit përmes një postimi  në facebook njofton 30 fluturimet që janë konfirmuar për ditën e sotme 23 korrik 2020. Në njoftim udhëtarëve i...

Si u zbulua 46-vjeçarja në Rinas me mbi 18 mijë euro,...

Nje grua eshte ndaluar ne Rinas, me nje shume te madhe eurosh te padeklaruar. Ajo u kap gjate kontrollit ne aeroport, teksa kishte me...

16 fluturime të tjera nga Rinasi, aeroporti jep disa udhëzime për...

Sot nga aeroporti i Rinasit janë konfirmuar 16 fluturime.  Aeroporti i Rinasit iu lutet pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet...

Aksident në Rinas, mbeten të plagosur dy fëmijë

Dy fëmijë mbetën të plagosur në një aksident rrugor në Rinas. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 07:17, në rrugën e re të Rinasit, ku...

Zbulohet koha, kur pritet të rinisin fluturimet nga Rinasi

Aeroporti i Rinasit mund të rinisë fluturimet në qershor.Këtë deklaratë e bëri Drejtori Ekzekutiv i Aeroportit të Rinasit Costandin Von Alvensleben, në një intervistë...

HETIMET/Vëllezërit Haxhia të lidhur me grabitjen e Rinasit, strehuan një autor

Hetime për vrasjen e 27 prillit në Durrës kanë marrën një kthesë të madhe për shkak se implikojnë vëllezërit Haxhia në grabitjen e Rinasit. Besmir...

Rama mburret me arrestimin e vëllezërve, ish-kryeministri zbulon arsyen: Çalët u...

Kryeministri Edi Rama e nisi ditën sot duke postuar një video nga arrestimi i vëllezërve të akuzuar për grabitjen e Rinasit. “Dje Policia e Shtetit...

Detaje nga arrestimi i vëllezërve Çala/ Ishin bashkë me familjarët, sa...

Policia e Shtetit ka mundur të arrestojë dy vëllezërit Klement dhe Eldi Çala, të cilët akuzohen për një seri vjedhjesh me armë të ndodhura...