Edi Rama paralajmëron koalicion PS-PD tek festa e partisë

Ndaje

Kreu demokrat Lulzim Basha ka sot ditëlindjen ndërkohë që PS feston të ashtuquajturin themelim të saj.

Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar këtë përkim që të theksojë edhe njëherë se është për një koalicion PS-PD nëse nuk bëhen votat për një qeverije të vetmuar.

“Ndoshta nuk është e parëndësishme të thuhet në punë, që është hera e parë që festojmë ditëlindjen e Partisë Socialiste dhe ditëlindjen e kryetarit të PD-së”, tha Rama i cili ka sjellë ndryshime në simbolin e fushatës duke shtuar dy gishta si dhe duke u kërkuar votuesve që nëse nuk votojnë PS të votojnë PD por jo partitë e vogla.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje