Tag: Luciano Boci

“7 vjet institucionet arsimore me drejtues partiake”

“Institucionet arsimore parauniversitare prej 7 vitesh drejtohen nga persona te komanduar politik. Krim i paster arsimor dhe i jashteligjshem”, ka denoncuar sot ish deputeti...

LUCIANO BOCI/ Farsa me zgjedhjet pa votues ne Universitete

Në kundërshtim me çdo normë ligjore, shëndetësore, akademike dhe morale, Rama dhe Shahini, po shtyjnë Universitetet drejt finalizimit të një procesi zgjedhor fals, të...

Luciano Boci: Kopja ne provimin e Matures, si thaset e miellit...

Ish deputeti Luciano Boci publikon denoncimin e nje mesueseje e cila thote se nxenesit me nota te uleta kane marre edhe nenta. Kopja plasi...

Çaf-Çufi modern i Shahinit dhe pedagogët ‘anakronikë’

*Nga Luçiano Boçi Ministrja me një njohje nën mesatare të gjuhës letrare shqipe, ka sulmuar në mënyrë të padenjë me një status të denjë për...

VIDEO/ Ja si ndotet Shkumbini nga shperlarjet e kompleksit Rozafa

Ish deputeti i PD, Luciano Boci deklaroi sot se ndotja nga kompleksi Rozafa eshte e madhe. Postimi i plote i Luciano Bocit: Banorët e Labinotit janë...

“Maturantët në protestë”, Ish-deputeti jep arsyet: Revoltë e sinqertë, kanë zemërim...

Ish-deputeti Luçiano Boçi ka njoftuar se maturantet 18-vjeçarë shqiptarë shume shpejt  zbresin në shesh për protestë. Ne nje reagim ne rrjetet sociale Boçi thotë...

SHENIM/Njëri Ramë i bie gozhdës, tjetri Ramë i bie patkoit

Nga Luciano Boci Rama nëpërmjet Besës “zbuloi” sot një plan tjetër hapje të jetës sociale. U njoftua se një pjesë e studentëve do të rikthehen në...

“Nëse ke nevojë për humor, na mbyti me gafa ministrja Besa”

Ish deputeti Luciano Booci ka gjetur gafa të reja të ministres së Arsimit Besa Shahini ose dikasteri që ajo drejton. GAFAT E BESËS SI HUMOR...

“ Gafa e Ministres se Arsimit. Shkollat nuk mund te hapen...

Ish deputeti i PD, Luciano Boçi vurin Ne dukje gafen e Ministres se Arsimit. “Shkollat nuk mund te hapen per 2 jave“, tha ajo...

“100 studente shqiptare ne Bullgari, pa asnje ndihme dhe te izoluar”

Ish deputeti i PD, Luçiano Boçi denoncon izolimin dhe mungesen e asiatences per 100 studente shqiptare.  “Qeveria braktis dhe le në mëshirë të fatit...