Tag: Librazhd

Infektohet me koronavirus dhe shoferi i kryebashkiakut të Librazhdit

Covid-19 ka hyrë në bashkinë e Librazhdit. Shoferi i kryebashkiakut, Kastriot Gurra është  infektuar me koronavirus. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se shoferi, i...

FOTO/Përmbyset maunia serbe në aksin Librazhd – Prrenjas, shmangu përplasjen

Një maune ka dalë nga rruga në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas, në vendin e njohur si Pishkash. Aksidenti...

Del pozitiv babai i viktimës 34-vjeçare në Librazhd, në Korçë karantinohet...

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot një rast të ri me koronavirus në Librazhd. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se i infektuari i ri...

Shënohet viktima më e re nga koronavirusi në vendin tonë, humb...

Një humbje jete ka ndodhur mëngjesin e sotëm. Një 34 vjeçare nga Librazhdi e cila vuante nga insuficenca renale kronike, diabeti, hipertensioni, e konfirmuar me...

EMRI/Aksident në Përrenjas, humb jetën një grua

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur këtë mesditë në aksin Përrenjas-Pogradec. Dy automjete janë përplasur në fshatin Urakë, ndërsa ka humbur jetën Nekie Raçe...

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Bashkinë e Librazhdit

Iinfektuari mendohet se ka pasur kontakte me një të infektuar në spitalin e sanatoriumit në Tiranë. Ky shënon rastin e parë me COVID-19 pas një...

Grabitësit mbarojnë punë për 3 minuta, mënyra e përdorur nga autorët...

Një grup i strukturuar vjedhësish profesionistë prej disa muajsh po zhvillon aktivitet kriminal në Qarkun e Elbasanit. Gjatë kësaj jave, hajdutë profesionistë kanë vjedhur me...

VIDEO/Vajza nga Librazhdi që “theu tabunë”, e vetmja në qytet që...

Anxhela Aliaj është vajza nga Librazhdi, e cila vendosi të realizojë ëndrrën e saj, duke hapur një studio tatuazhesh. Interesant eshte fakti, qe Anxhela nuk...

FOTO/Humbi të vëllain në aksident, kreu i PD-së në Librazhd përlot...

Kreu i PD-së së degës së Librazhdit, Bujar Vreto ka humbur vëllain pas një aksidenti tragjik diten e djeshme, ndërsa prek zemrat me një...

Skandal pas aksidentit me 1 të vdekur në Librazhd, spitali nuk...

Detaje tronditëse vijojnë të zbulohen nga aksidenti tragjik në Pishkash të Përrenjasit ku humbi jetën Ardian Vreto dhe mbetën të plagosur tre persona të...