VIDEO/Vajza nga Librazhdi që “theu tabunë”, e vetmja në qytet që guxoi me profesionin e saj

Ndaje

Anxhela Aliaj është vajza nga Librazhdi, e cila vendosi të realizojë ëndrrën e saj, duke hapur një studio tatuazhesh.

Interesant eshte fakti, qe Anxhela nuk e ka marre kurre parasysh se çfarë i thonë njerezit duke treguar se ka 2 vjet qe vazhdon te realizoje pasionin e saj.

“Njerëzit më paragjykojnë, pasi mendojnë se ky profesion nuk është për femra. Një vajzë që merret vetëm me djem, për ta nuk është një vajzë e mirë”, shprehet ajo.

Për të, puna është nder dhe nëse dikush mendon se ka gjetur realisht atë që dëshiron ta bëjë, duhet ta realizojë me patjetër.

Më poshtë, intervista: 

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje