Tag: lezhe

Basha: E vetmja forcë politike që nuk iu nënshtrua shitblerjes së...

Lulzim Basha zhvilloi takime me demokratët e Lezhës, Kurbinit, Mirditës, Krujës dhe Fushë-krujës, ku u ndal në analizën e zgjedhjeve, në përgjegjësitë që mban...

Vatrat e zjarrit pushtojnë vendin, ja dy qarqet më të prekur

Temperaturat e larta të ditëve të fundit kanë shkaktuar disa vatra zjarri në vend. Pikërisht për këtë situatë strukturat e Emergjencave Civile vijojnë të...

Lezhë, turistja kosovare humb jetën, po lahej në det

Një grua turiste nga Kosova ka humbur jetën teksa po lahej në det. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në Kune të lezhës. 44 vjeçarja, V.P.,...

Lezhë, ndiqej për blerje votash, kapet me armë sekseri

Sekseri i një partie, emri i të cilës nuk bëhet i ditur ende për arsye hetimi, ka rënë në pranga. Gjatë një kontrolli të befasishëm...

Dy vajza tentojnë vetëvrasjen në Shkodër dhe Lezhë

Dy vajza te reja tentuan vetevrasjen oret e fundit përkatësisht ne Shkoder dhe Lezhe ndërkohë që ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve. Burimet e...

Lindita Nikolla ndjen keqardhje, i përgjigjet Erisa Xhixho: Meta sulmoi policinë...

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në LSI, znj. Erisa Xhixho i është përgjigjur kandidates së PS, znj. Lindita Nikolla, pas deklaratës së kësaj të...

PS rreh përsëdyti LSI-në, dhunohet kryeplaku në Lezhë

Një zyrtar lokal që përfaqëson LSI është rrahur mbrëmë në një fshat të Lezhës. Kryeplaku i fshatit Rraboshte është edhe  pjesë e shtabit të...