Tag: kujtim

Basha kujton kryengritjen e Postribës: Betejën e tyre për Shqipërinë europiane...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar ditën e sotme kryengritjen e Postribës. Në një postim të tijin në Facebook, kryedemokrati shkruan se 8...

Ish-deputetja kujton 2 prillin në Shkodër: Nderim përjetë Arben Brocit, Bujar...

Ish-deputetja Izmira Ulqinaku ka reaguar se fundimi, duke i dhene rendesi dites se sotme, pasi sipas saj kjo eshte dita më e rëndësishme për...

In memoriam/Basha: Sokol Olldashi do të ishte krenar për djalin e...

Sot bëhen 6 vjet, që politikës shqiptare i mungon një prej figurave me te vlerësuara për kontributet e ti, Sokol  Olldashi. Miq, kolegë, të afèrm...

73-vjetori i kryengritjes të Postribës, mesazhi i Bashës: Pasardhësit e xhelatëve...

Lulzim Basha ka kujtuar 73-vjetorin e Kryengritjes madhështore të Postribës, 9 shtatorin e 1946-s,. Në një postim në rrjetet sociale, Basha shkruan se në...

2 prilli, ish-deputetja: Beteja për liri e demokraci nuk kërkon jetë...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Oriola Pampuri ka kujtuar ngjarjen 2 prillit në Shkodër me anë të një  postimi në facebook. Duke kujtuar vrasjen e 4...

Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, ja si Rama e kujton...

Kryeministri  Edi Rama i ka kushtuar disa rreshta shkrimtarit Kiço Blushi, babait të ish-rivalit të tij Ben Blushit, i cili u nda nga jeta...

FOTO/Këngëtarja kujton babain e ndjerë: Na mungon zëri i tij, fjala...

Të gjithë e mbajmë mend këngëtaren Anjeza Shahini e cila i dhuroi Shqipërisë vendin e 7 në Eurovisionin e disa viteve më parë, një...

Varja e poetit Havzi Nela, Berisha: U var me firmën e...

Dhe ish-kryeministri Berisha ka përkujtuar poetin që kundërshtoi me forcë regjimin komunist duke shkruar për lirinë dhe të drejtat e njeriut. Berisha shkruan se poeti...

Katër vite pa Sokol Olldashin, deputeti i PD-së kujton momentet e...

Ditën e djeshme u bënë 4 vite nga ndarja nga jeta e Sokol Olldashit dhe miqtë e tij e kanë kujtuar në mënyra të...