Tag: kufiri

FOTO/Greqia blindon kufirin me Turqinë, ndërton gardhin 26 km të gjatë

Një gardh i ri me gjatësi 26 km është aktualisht në ndërtim e sipër me pjesët e vjetra prej 10 km, ndertim i cili...

Shtyhet sërish afati, Greqia nuk hap kufijtë me Shqipërinë

Greqia ka rinovuar sërish vendimin që mban të mbyllur kufijtë tokësorë me vendet fqinje. Qarkorja e re iu dergua pikave kufitare pak pas orës...

Greqia masa të reja kufizuese, zgjat sërish afatin e mbylljes së...

Rritja e numrit të rasteve të reja me koronavirus në Greqi ka bërë që qeveria të zgjasë masat kufizuese. Mediat greke bëjnë me dije se në...

Taksisti me Covid tentoi të kalonte Kakavijën me dy persona, gjobitet...

Një taksist pozitiv me Covid-19 tentoi të kalonte kufirin me 2 persona në makinë. Ai kishte bërë testin dhe ndonëse kishte rezultuar pozitiv me...

Athina lë të pa ndryshuar gjendjen më kufirin shqiptaro-grek, detaje nga...

Në vendimin e bërë para pak në fletoren zyrtare,Athina lë të pa ndryshuar gjendjen më kufirin shqiptaro – grek. Pra deri në datën 30 shtator...

Kufiri detar me Greqinë, PD kritika të forta qeverisë: Nuk ka...

Partia Demokratike po ndjek me vëmendje zhvillimet lidhur me deklarimin e Greqisë për zgjerimin me 12 milje të ujërave territoriale. Kjo çështje ka nevojë për...

“Falje deti grekut?” Rama jep sqarime: Unë dhe Partia Socialiste, mund...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për deklaratën e Greqisë për zgjerimin me 12 milje. Përmes një statusi në facebook Rama shkruan se mjedisi politik...

Alarm në Greqi, testet e Covid në Shqipëri po falsifikohen për...

Autoritetet greke janë vënë në alarm, pasi sipas informacioneve të shërbimeve epidemiologjike greke, emigrantët shqiptarë dhe shtetasit grekë që kalojnë në pikat kufitare drejt...

‘Zgjohet’ Majko dhe tregon ndërmjetësin e zgjidhjes së krizës në Kakavijë:...

Teksa situata eshte drejt qetesimit, Ministri i Diasporës, Pandeli Majko është përmendur pasi ka përfunduar kriza e emigrantëve në kufi ku ka zbuluar edhe...

Greqia zgjat kufizimet me Shqipërinë deri më 31 gusht, kush lejohet...

Qeveria greke ka lajmeruar se ka shtyre kufizimin per hyrjen e shqiptareve ne shtetin grek, deri me 31 gusht. Lajmi jepet ne nje postim te...