Tag: Kryebashkiaku

Sjellja e rilindasve/Kryetari monist i Përrenjasit hap derën me kaçavidë, futet...

Kryetari i ri i bashkisë i dalë nga votimet moniste të 30 qershorit i ka ndjekur shokët pas dhe ka vepruar njësoj si me...

Gjykata rrëzon padinë e kryebashkiakut të Kamzës, Suli gati të...

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar ditën e sotme padinë e kryebashkiakut në detyrë të njësisë vendore të Kamzës, Xhelal Mziu, për mosnjohjen e zgjedhjeve...

Kryebashkiakja kërkon të mbyllë lagjen me drita të kuqe, prostitutat kundër:...

Kryebashkiakja e parë e Amsterdam është duke u përballur fort me punonjësit e seksit në rrethin e famshëm të dritës së kuqe të qytetit...

Pasi theu dyert e bashkisë, flet kryebashkiaku i Devollit

Kryebashkiaku  Eduard Duro ka marrë detyrën në një mënyrë aspak normale. Duros iu desh të thyente derën për tu futur brenda, kjo për shkak sepse...

Qokat partiake të kryebashkiakut që u zgjodh në votimet monopartiake të...

Departamenti antikorrupsion ne PD ka denoncuar sot nje afere te dyshuar antiligjore dhe korruptive ne bashkine e Tiranes. Sipas nje postimi te ketij departamentu...

U godit me thikë para qindra njerëzve, vdes në spital kryebashkiaku

Një kryebashkiak polak  u sulmua me thikë gjatë një koncerti bamirësie në qytet. Pawel Adamowicz, kryebashkiaku i Gdansk, u sulmua para qindra njerëzve në qytet...

Denoncimi për Pjerin Ndreun dhe djalin e kryebashkiakut, reagon policia

Policia sërish mohon të ketë fshehur ngjarje të cilat denoncohen nga qytetarët apo dhe punonjës në këtë institucion. Pas denoncimit të bërë publike nga Berisha,...

Kryebashkiaku i Lezhës: Do rikandidoj për këtë post sërish në 2019

Kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj është shprehur se do të rikandidojë sërish për këtë post në zgjedhjet e ardhshme vendore. Sipas Fax Web, mësohet se...

VIDEO/ Akuzohet për abuzime me pronat, kur Edi Rama “promovonte”: Beqir...

Beqir Nuredini është kryetari i parë i bashkisë që po hetohet pas prishjes së aletaëve PS-LSI-PDIU. Ai drejton Bashkinë e Rrogozhinës prej dy vitesh...

FOTO & EMRI/ Abuzimi me pronat, kryebashkiaku i Rrogozhinës “burgoset” në...

Katër persona janë vënë në pranga, e dy të tjerë janë nën hetime me masë sigurie ‘arrest shtëpie’ dhe detyrim paraqitje. Burime nga policia kanë...