Tag: kokaine

FOTO/ Itali, i riu shqiptar kapet me një “super-market” kokaine

Një supermarket i vërtetë droge u zbulua nga policia italiane, ndërsa në pranga përfunduan një shqiptar dhe një rumune. Arrestimet janë kryer në Brescia...

VIDEO & FOTO GALERI/ Breshka “trafikante”, ngec mes pakove me kokainë

Një breshkë deti u gjet nga rojet bregdetare amerikane e ngecur mes pakove me kokainë me vlerë 53 milionë dollarë. Breshka dhe kokaina u...

DETAJE/ Brazil, përdornin metoda gjeniale për trafikimin e kokainës, i përfshirë...

Policia braziliane ka shkatërruar një rrjet të trafiku të drogës që operonte në aeroportin ndërkombëtar të Rio de Zhaneiros duke duplikuar etiketat e bagazheve...

EMRAT/ Itali, dy vëllezërit shqiptarë, 9 vite burg për 32 kg...

Dy vëllezër shqiptarë u kapën marsin e kaluar me një sasi të madhe droge të fshehur në shtëpinë e tyre në Inverigo. Në pranga përfunduan...

VIDEO/ 44-vjeçari shqiptar i vdes në duar policëve italianë në aeroportin...

Një ngjarje tepër e rëndë ka ndodhur në aeroportin e Malpensës në Milano, ku një 44 vjeçar shqiptar ka ndërruar teksa u rrethua nga...

SKANDAL/ Ja në cilin qytet të Shqipërisë ndodhen 9 bazat e...

Gazetarja Anduena Llabani ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me trafikun e drogës në Shqipëri, ndërsa tha se asnjëherë më parë nuk...

VIDEO/ Mësuesja 24-vjeçare filmohet duke pirë kokainë në klasë

Një mësuese e shkollës së mesme është arrestuar pasi u filmua nga nxënësit duke pirë kokainë në klasë. Samantha Cox, mësuese e anglishtes në shkollën...

VIDEO/ Kinë, modelja greke kapet me 2.6 kg kokainë: Ju lutem...

Një modele greke u arrestua katër ditë më parë në aeroportin ndërkombëtar të Hong Kongut në Kinë, pasi u kap me një sasi të...

VIDEO & EMRI/ Lezhë, prangoset tiransi me 198 gr kokainë në...

Nga ana e seksionit kundër narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë, u finalizua me sukses operacioni i koduar “Lissus”. Si rezultat i tij, u...

“Të rinjtë shqiptarë konsumojnë 2.3 miliardë dollarë kokainë”

Ish-zëvendësministri i Financave, Florion Mima i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se të rinjtë shqiptar konsumojnë 2.3 miliardë dollarë kokainë. “Ka dhe...