Tag: kokaine

DETAJE/ Francë, kapet 1.3 ton kokainë, arrestohen 3 shqiptarët e rrjetit...

Një rrjet trafiku ndërkombëtar droge është goditur në Francë këtë fundjavë, me rreth 1.3 ton kokainë të sekuestruara në Bordo. 23 persona u arrestuar të...

RAPORTI/ Qendra Europiane e Drogave: Jo vetëm kanabis e kokainë, Shqipëria...

Qendra Europiane e Drogave dhe e Varësisë së Drogave (EMCDDA) në raportin Kombëtar për Drogat 2017, e rendit shqipërinë si një prodhuese potenciale të...

DETAJE/ Itali, 1 milion euro kokainë në fenerin e makinës, ja...

Tre shqiptarë dhe një shtetas grek janë arrestuar nga policia italiane në Frosinone të kapur në flagrancë me 11 kilogramë kokainë. Arrestimi ka ardhur...

‘Bomba’ e ish-oficerit të Antidrogës: Në Jug ka një klan droge...

Në pjesën e dytë të intervistës së ish-oficerit të Antidrogës në Fier, Bledar Naçi dalin të tjera fakte tronditëse për aktivitetin kriminal të grupeve...

DETAJE/ Itali, kapet sasi e madhe kokaine e kanabisi, arrestohen dy...

Një operacion i përbashkët i policisë së Parmas asaj të Mantovas dhe Guardia di Finanza-s ka çuar në sekuestrimin e 11 kg kokainë, 9...

EMRI/ Shqiptari kapet me 11 kg kokainë

Një 31 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e Policisë italiane, pasi në banesë i është gjendur një sasi prej 11.5 kilogramë kokainë. I...

FOTO & EMRI/ Elbasan, gjendet kokainë në lokal, prangoset pronari “Lloto...

Specialistët e Seksionit Kundër Narkotikëve, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative bënë arrestimin në flagrancë...

Zvicër, prangoset shqiptari me 2 kg kokainë në makinë

Policia e Lucernës ka arrestuar dy trafikantë droge, njëri prej të cilëve shqiptar, 22 vjeç, ndërsa tjetri është një francez 29-vjeçar. Në makinën e tyre...

Realizuan veprat më të suksesshme nën efektin e kokainës, kush janë...

Ata janë njerëz krijues pas të gjithash. Megjithatë, kur bëhet fjalë për shkrimtarët, të cilët janë gjithashtu krijues, për ndonjë arsye nuk mendojmë se...

TRONDITËSE/ Shqipëria, e para në botë për konsumin e kokainës

“Telegraph” ka publikuar një të dhënë tronditëse lidhur me konsumin e kokainës në Shqipëri. Siç raporton media britanike, shqiptarët janë të parët në botë për...