Tag: kokaina

Videoskandali i kokainës, pse SPAK pushoi hetimet për Lefter Allën

SPAK-u pushon hetimet për ish-kryetarin e Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla, ndaj të cilit rëndonin dyshimet për prodhim dhe mbajtje të lëndëve narkotike. Hetimet ndaj...

GJYQI/ Banda e shqiptareve, kokaine pa fund me kavanozat me oriz

Lumenj kokaine nga Belgjika e fshehur brenda kavanozave plot me drogë dhe oriz të varrosur në Palanzana. Në Itali, ka nisur gjyqi ndaj katër shqiptarëve...

VIDEO/Transportoi me skaf nga Shqipëria gjysëm ton droge, zbulohet shqiptari në...

Është kapur në Itali gjysëm ton marijùanë e cila ishte nisur nga Shqipëria dhe kishte për synim tregtimin e saj në shtetin fqinj dhe...

Videoskandali me kokainë, dalin përgjigjet e analizave të Lefter Allës

Lefter Alla nuk ka pasur gjurmë të përdorimit të lëndëve narkotike, në momentin kur i është nënshtruar analizave, në laboratorin e policisë Shkencore, pjesë...

Arbër Çekaj flet në gjyq: Pas meje po fshihet një grup...

Prokuroria kërkoi 21 vite burg për Arbër Çekajn, i cili akuzohet për kontenierët me banane të së cilës në fund të shkurtit të 2018...

Gjykim të shkurtuar për Arbër Çekajn, data 15 Tetor e rëndësishme

Pasi u tërhoq për të marrë vendim, Gjykata për Krime të Rënda ka pranuar kërkesën e të pandehurve për gjykim të shkurtuar. Bëhet fjalë...

613 kg kokainë/Arbër Çekaj kërkon gjykim të shkurtuar, detaje nga gjyqi

Arbër Çekaj, pronarit të kompanisë "Arbri Garden" në kontenierët e bananeve ku u gjetën 613 kg kokainë ka kërkuar gjykim të shkurtuar në Gjykatën...

137 kg kokainë në konteinerë, hetimeve nuk u shpëtojnë as zyrtarët...

Prokuroria për Krimet e Rënda ka zgjeruar hetimet për personat e përfshirë në rrjetin e trafikut të drogës që kaloi konteinerët nga Ekuadori në...

VIDEO/Droga në kontinierë, policia jep detajet: U sekuestruan 137 kg kokainë

Në kontenierët e bllokuara në Portin e Durrësit u sekuestruan 137 kg kokainë. Policia e Shtetit në një dalje për mediat dha të gjitha...

Kokaina/ Si u zbulua biznesmeni nga Shkodra pas 4 muajsh pergjime

Biznesmeni nga Shkodra, Astrit Beqiri, i cili u arrestua tre ditë më parë gjatë operacionit ndërkombëtar antidrogë të koduar “Goldfinger”, i koordinuar nga Europol, është...