Tag: kavaje

‘Dorëzohen’ forcat e policisë? Ndërpriten kërkimet për gjetjen e trupit të...

Duket se rezistenca e të arrestuarve për të dëshmuar për rastin e pengmarrjes dhe më pas vrasjes së Jan Prengës, po vështirëson së shumti...

Mbeten në burg 7 adoleshentët që përdhunuan 13-vjeçaren, zbardhet vendimi i...

Mbeten në burg te githe te rinjte qe akuzohen per perdhunim. Gjykata e Kavajës ka dhënë dënimin për 7 adoleshentët, të cilët dyshohet se...

DETAJE/Foshnja dërgohet pa shenja jete në spitalin e Kavajës, mjeku nuk...

Një ngjarje e rende raportohet nga qyteti i Kavajës, ku një foshnjë ka ndërruar jetë ne menyre te pakuptueshme, ndersa kane nisur hetimet. Burime...

DETAJE/Vrasja në pallatin e Marsida Qatjas, kush është i riu që...

Detaje të reja janë mesuar diten e sotme, lidhur  me vrasjen e të riut nga Kavaja. I vrari eshte Marius Ismailaj ndersa autori eshte...

FOTO/Dëmtohen rëndë kolonat, Gjykata e Apelit të Durrësit zhvendoset në Kavajë

Pas tërmetit gjykata e Apelit Durrës vlerësohet e dëmtuar por e banueshme. Gjykata do ti nënshtrohet rikonstruksionit të pjesshëm. KLGj-ja vendosi se deri në përfundimin...

Basha shkon në Kavajë, porosia për banorët: Askush të mos hyjë...

Kryetari i Partisë Demokratikë ka qenë gjatë ditës së sotme në Kavajë ku ka takuar qytetarët e prekur nga termeti. Ndonese vemendja eshte perqendruar...

Krimi në Kavajë jo për motive xhelozie, telefoni i viktimës zbulon...

E gjithë ngjarja e Kavajës u cilësua fillimisht për motive xhelozie, duke qene se e përfshirë ishte dhe një femër, por mesa duket, hetimet...

Bledar Toçi s’u ndahet telasheve, nën hetim për një tjetër çështje...

Nuk kanë të mbarur problemet me drejtësinë për ish-shefin e sigurisë së Brendshme në burgun e Durrësit. Bledar Toçi, që momentalisht ndodhet në qeli...

Plagoset me thikë i riu në Durrës, në pranga një 20-vjeçar

Policia ka arrestuar një prej autorëve të plagosjes me thikë të 19-vjeçarit Klevi Qosja paraditen e së dielës në Durrës. Ngjarja ndodhi pas një...

VIDEO/Aksion i policisë në Kavajë, “çiklistin” e kapin duke shpërndarë heroinë

Policia ka finalizuar operacionin e koduar “Çiklisti”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike. Burime zyrtare konfirmojnë se janë sekuestruar në...