Tag: kallezimi

Aleanca për Teatrin tjetër padi, në krye të listës Kryeministri Edi...

Aleanca për Mbrojten e Teatrit ka dorëzuar një tjetër padi në SPAK lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Kallëzimi i ri ka një sërë emrash,...

Aleanca për Teatrin protestë para SPAK, zbulohen paditë për emrat e...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrin ka nisur sot protestën e saj para SPAK, ku kërkon vijimin e hetimit lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. I...

Vazhduan punën edhe pas shkarkimit prej Covid-19, Mynyr Koni kallëzon pedagogët

Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni ka ngritur padi ndaj pedagogëve te shkarkuar pak ditë më parë. Ne argumentimin e padise, Moni thote...

DOKUMENTI/Zbardhet kallëzimi penal i PD, Ogerta Manastirliu kallëzohet për 5 vepra...

Zbardhet kallëzimi penal i PD për Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe zyrtarëve përgjegjës për shpërndarjen tek personeli shëndetësor të 1.2 milionë maskave të...

“SPAK ka në dorë kallëzimin penal të PD”, Ish-deputeti: Të përgjigjen...

Pasi PD dorezoi ne SPAK nje padi te ngritur me 7 akuza ne total, ku perfshihen emra te njohur si ministrja e shendetsise, ish-ministri...

Erion Veliaj shkon në SPAK, Aleanca për Teatrin kallëzon sot kryebashkiakun

Aleanca për Teatrin, si kishte premtuar me heret, pritet të dorëzojë pranë Prokurorisë Speciale Antikorrupsion dosjen për Erion Veliajn, ndërsa e akuzojnë pasi për...

Kallëzimi i parë penal në SPAK, Nisma Thurje depoziton dosjen,...

Në Prokurorinë e Posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar është bërë kallëzimi i parë. Nisma Thurje ka depozituar një kallëzim për koncesionin e sterilizimit...

“Më lër të qetë, nuk mban më ujë pilafi”, Imami shqiptar...

Një situatë e sikletshme i ka ndodhur Imamit të Rrugës së Kavajës”, në Tiranë, Ahmet Kalaja. Pasi një qytetare e bezdiste tashmë prej tre...