Tag: informaliteti

DETAJE/4 të arrestuar për mashtrim me TVSh në Tiranë, 4 në...

Katër persona janë arrestuar ndërsa 4 të tjerë janë shpallur në kërkim pasi akuzohen se krijuan skema mashtrimi lidhur me tatimin mbi vlerën e...

Qeveria “harroi” pasojat e tërmetit dhe fillon aksionin ndaj bizneseve, bllokohen...

Një sasi prej 1.6 milione litra gaz është bllokuar, pjesë e aksionit të informalitetit. Mësohet se në këtë rast ishte shmangur pagesa e akcizës,...

EMRAT/ 9 kompani nafte grabitin shqiptaret, edhe Kastrati sha

Drejtori i Përgjithshëm i Doganave Arlind Gjokutaj ka dalë sot para mediave për të dhënë detaje dhe informacione të tjera konkrete mbi kontrollet antiinfomalitet...

VIDEO/”Sponsorizuesi i informalitetit”, Basha tregon rekordet e vjedhjeve të Ramës në...

Lideri demokrat ka shpërndarë një video, e cila sipas tij tregon vjedhjet rekord, ku është i përfshirë kryeministri Edi Rama. Ai thotë se Rama...

“Ku i gjen ligjet që urdhëron policinë të pastrojë plazhet”, Manjani:...

Ish-ministri Ylli Manjani nuk është dakord me aksionin që qeveria ka ndërmarrë kundër bizneseve në mes të sezonit veror. Teksa policia ndërhyn në mes të...

FOTO/Qeveria aksione kundër biznesit, Basha nxjerr emrat: Rama sponsori kryesor i...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar për nisjen e aksionit kundër informalitetit nga ana e kryeministrit Edi Rama, i cili ka filluar nga...

Rritet informaliteti, paraja jashtë bankave arrin 2 miliardë euro

Paraja që qarkullon jashtë sistemit bankar, një tregues direkt i nivelit të informalitetit në ekonomi, ka arritur në nivelet më të larta në tetë...