Qeveria “harroi” pasojat e tërmetit dhe fillon aksionin ndaj bizneseve, bllokohen 1.6 mln litra gaz

0Shares
0

Një sasi prej 1.6 milione litra gaz është bllokuar, pjesë e aksionit të informalitetit. Mësohet se në këtë rast ishte shmangur pagesa e akcizës, ndërkohë që gazi kishte probleme dhe mangësi te parametrave cilësore dhe të dokumentacionit.

Inspektimi dhe me pas njoftimi per bllokimin është bërë nga drejtori i Doganave Arlind Gjokutaj.

Subjekti është konstatuar me mangësi të parametrave cilësorë dhe të parametrave teknikë. Po kështu subjekti nuk ka paguar detyrimet e akcizës, ne vleren 350 mije ero”, deklaroi Gjokutaj.

“STOP INFORMALITETIT✋ – Teksa pasojat e tërmetit mbi familjet kanë zënë vendin qendror në vëmendjen e gjithë qeverisë, lufta kundër informalitetit s’ka ndalur asnjē çast!- shkruan Rama ne faqen e vet ne FB.

Mesa duket Kryeministri harroi fare se shumë banesa janë dëmtuar nga tërmeti i fundit dhe qytetarët kanë apeluar për ndihmë. Mesa duket vëmendja e tij eshte përqëndruar ne goditjen e biznesve.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2437996066445771/?t=0

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje