Tag: indeksi

Dhoma Amerikane konfirmon krizën e thellë ekonomike, Basha i shqetësuar por...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka komentuar me shqetesim indeksin e besimit nga Dhoma Amerikane e Tregtisë për 2019 sa i përket klimës së...

Freedom House: Shqipëria shënon rënie të madhe në liritë dhe...

Organizata Freedom House publikoi raportin e saj ku thotë se demokracitë e konsoliduara janë në rënie dhe në veçanti, shprehet se Ballkani Perëndimor sjell një...

Një tjetër renditje e dobët ‘nxin’ Shqipërinë, reagon Basha: Shkak nismat...

Pas raportit të Transparency qe e renditi Shqiperine 7 vende me ulët nga viti i kaluar duke shenuar korrupsion me te larte, nje tjeter...

Raporti zbret Shqipërinë me 7 vende: Standardet e medias po manipulohen...

Shifra të tjera mësohen për Shqipërinë. Së fundmi ajo zbret me shtatë vende në indeksin botëror të lirisë së medias, gjatë vitit 2018. Në raportin...

INDEKSI/ Progresit Rinor, Shqipëria ofron pak mundësi për të rinjtë

Ndërsa Norvegjia është vendi që kryeson në botë sa i përket mirëqenies së të rinjve, Shqipëria renditet e 48 në listën e 102 shteteve...

ANKETIMI/ Përkeqësohet Indeksi i Biznesit të Dhomës Amerikane: Taksat, monopolet, informaliteti...

Indeksi i Biznesit të Dhomës Amerikane, një tregues që publikohet çdo vit dhe mat perceptimin e anëtarëve lidhur me ambientin për të bërë biznes...