Tag: inceneratoret

Inceneratori i Tiranës: PD padit në SPAK Ramën, Ahmetaj e të...

Partia Demokratike ka dorëzuar këtë të hënë në SPAK kallëzimin për inceneratorët ndaj kryeministrit Edi Rama; ndaj Arben Ahmetajt, ish-ministër i Financave; Lefter Kokës,...

‘SPAK të mos flejë mbi dosjen e mafias së plehrave’,PD kërkon...

Partia Demokratike ka reaguar diten e sotme, lidhur me pandemine duke u ndalur tek  pasojat qe pandemia ka lene tek qytetaret dhe sesa eshte...

‘Plas’ mes liderëve/Basha i kundërpërgjigjet akuzave të Ramës: 75 mln euro...

Pasi hodhi akuza ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha, ka ardhur përgjigja e këtij të fundit ndaj kryeministrit Edi Rama. Sipas Bashës, Rama ka dhënë...

‘20 milionë euro për inceneratorin e Fierit, por ai nuk ekziston’,...

Partia Demokratike ka vazhduar me denoncimet se si qeveria e Edi Ramës po jep lek për inceneratorët që nuk ekzistojnë dhe nuk jep para...

PD publikon shifrat marramendëse: Vetëm në disa ditë 2 milion euro...

Partia Demokratike ka denoncuar serish sot qeverinë e Rames lidhur me inceneratoret. Grida Duma nga selia blu ka shprehur se vetem pak dite me...

FOTO/Denoncimi i PD, Zhupa: Veliaj transferon 1 miliardë lekë të tjera...

Sot, PD ka denoncuar nje tjeter skandal te Bashkise Tirane, e cila sipas tyre lidh Edi Ramen dhe Erion Veliajn. Sipas Ina Zhupes, qytetarët e...

Tabaku nxjerr videon nga Fieri: Qeveria jep 23 milionë euro për...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, denoncon në ‘Facebook’ se qeveria ka dhënë 23 milionë euro nga taksat e shqiptarëve për inceneratorin e Fierit,...

PD shigjeton Ramën: Kryeministri “kap ça t’kapësh” i paguan 500 mijë...

Partia Demokratike ka zbuluar se kryeministri Edi Rama ka paguar 500 mijë euro inceneratorit që nuk ekziston në Fier. Ne nje dalje live, Dorian Teliti...

PD zbulon kush fshihet pas skandalit me plehra në Durrës: E...

Mbushja e Durrësit me plehra dhe djegia e tyre masive në Manzë ka shqetesuar qytetaret dhe banoret, te cilet ne sezonin turistik, po perballen...

“47 milionë euro për inceneratorët fantazëm”, PD zbardh skemën: Rama po...

Partia Demokratike ka vijuar te perqendrohet tek skema e inceneratoreve, per te cilen ata akuzojne qeverine se eshte e korruptuar. Nga selia blu, Lindita Metaliaj,...