Tag: ikmt

U spostua nga tërmeti, IKMT shemb sot pallatin 14-katësh në Durrës,...

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë ditën e sotme një pallat 14-katësh, të shkatërruar nga tërmeti i 26 nëntorit 2019 në...

IKMT gjobë të majme ndaj fabrikës së peshkut në Lushnjë

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtes së Territorit ka gjobitur me 2 milion lekë një subjekt në Lushnje. Sipas IKMT nga kontrolli u konstatua se subjekti  shkarkonte...

Shpërdoruan detyrën, IKMT kallëzim penal për 4 zyrtarë në Himarë

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka bërë kallëzim penal për tre zyrtarë të Bashkisë Himarë. Mësohet se bëhet fjalë për kryeinspektor i IMT, Himarë...

Procedohen dy persona në Durrës, IKMT gjobë të majmë njërit prej...

Policia dhe IKMT kane shtuar kontrolle në të gjithë qarkun e Durrësit dhe kane proceduar penalisht 2 shtetas, për veprat penale "Shpërdorimi i tokës" dhe...

Gjoba milioneshe per guroret dhe inertet

IKMT ka zhvilluar operacion kundër krimeve mjedisore në Berat duke gjobitur 5 subjekte. IKMT ka ushtruar sot kontroll në guroret në zonën e Beratit dhe...

Gjobë të majme subjektit në Durrës, procedim dhe tre personave

Procedohen penalisht 3 persona në Durrës, për zbatim të tokës publike pa leje. Policia e Durrësit ka ushtruar kontrolle në zonën bregdetare, në bashkëpunim me...

IKMT ndëshkon me gjobë dhe Bashkitë, shkak ndotja e lumit Shkumbin

IKMT ka gjobitur me 2 milionë lekë Bashkinë e Rrogozhinës, për shkak se mbetjet derdheshin në lumin Shkumbin. Kjo masë ndëshkimore u mor pas verifikime...

IKMT rikthehet tek Unaza, gati të rrëzojë me shpërthim të kontrolluar...

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë me shpërthim të kontrolluar një banesë gjashtëkatëshe. IKMT njofton se objekti që do të rrëzohet...

Edhe në shi IKMT vijon shembjen e ndërtimeve në Tale të...

As shiu i rrëmbyeshëm nuk po e ndal Inspektoriatin Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit të vijojë aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në...

IKMT zbarkon në Dhërmi, shemb objekte dhe merr masa ndaj pronarëve

IKMT-ja ka ehsmebur në Dhërmi, 11 objekte të ndërtuara pa leje, ngritur në rërë. IKMT, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, ushtruan kontrolle në plazhe e...