Edhe në shi IKMT vijon shembjen e ndërtimeve në Tale të Lezhës, pronarët bëjnë rezistencë

0Shares
0

As shiu i rrëmbyeshëm nuk po e ndal Inspektoriatin Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit të vijojë aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në bregdetin e Tales në Lezhë.

Në mbështetje të IKMT-së ka qenë dhe policia e shtetit dhe strukturat e bashkisë Lezhë.

Sipas burimeve janë një numër i konsiderueshëm objektesh përgjatë brezit të rërës të cilat do të rrafshohen.

Pronarët e objekteve e kanë kundërshtuar vendimin, pasi ata  nuk janë njoftuar fare për aksionin.

”Pse doni të na prishni vendin e punës, unë jam ambulant 3 muaj. Shteti më ka caktuar këtu. Shikoni dokumentet një herë. Pse po më hiqni bukën  e kalamajve” 

vijon..

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje