Tag: i nxehti

Dy javët më të nxehta të korrikut, temperaturat do të jenë...

Dy javët e fundit të korrikut do të mbyllen me mot të qëndrueshëm dhe me temperatura të larta. Kështu të gjithë ata që sapo...

EMRI/Shënohet viktima e parë nga i nxehti në Shqipëri

Është shënuar viktima e parë nga i nxehti që ka pushtuar prej disa ditësh vendin tonë. Një i 66-vjeçar është është gjendur i pajetë,...

Thirrje e Institutit të Shëndetit Publik: Merrni këto masa ndaj të...

Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar sot një listë me këshilla dhe rekomandime në mënyrë që qytetarët të shmangin efektet shëndetësore negative të temperaturave...

Rekord temperaturash të larta këtë të hënë, kur shpëtojmë nga vapa...

Këtë javë temperaturat e larta kanè pushtuar vendin, ndërsa të gjithë u janë drejtuar jugut dhe detit për të qënë afër freskisë. Ndërkohë që temperaturat...

Dita e nesërme më e nxehta, ja sa shkojnë temperaturat

Vendi ynë vijon të ndikohet nga masa ajrore të qëndrushme dhe të thata me origjinë nga Afrika e Veriut. ISHMU së fundmi ka njoftuar se...

Merrni masa këto ditë, as vendi ynë nuk i shpëton të...

Shqipëria pas një periudhe me temperaturash relativisht të ulta për stinën e verës, moti do të rikthehet sërish në normalitet. As vendi ynë nuk i...

Temperaturat e larta, Instituti i Shëndetësisë liston këshillat: Kujdes ju dhe...

Instituti i Shendetit Publik ka nxjerrë një listë me këshilla per te perballuar të nxehtin. Ajo apelon per shume kujdes dhe u drejtohet dy...

Qershori shënoi rekordin, paskemi përjetuar të nxehtin më të madh në...

Muaji i  kaluar ishte qershori më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë, njoftoi agjensia satelitore e BE. Të dhënat e siguruara nga Shërbimi i Ndryshimit të...

Vala e të nxehtit dy herë më e madhe se ajo...

Ndryshimet klimatike të shkaktuara nga dora e njeriut bënë që vala e nxehtësisë që ka goditur aktualisht kontinentin europian, përfshirë edhe vendin tonë, të...