Tag: goditja

VIDEO/Rindërtimi nga pasojat e tërmetit, Rama u kërkon qytetarëve sërish të...

Kanë kaluar disa muaj nga tragjedia qe goditi Shqipèrinë me tërmetin fatal të 26 Nëntorit. Ka ende banorë që qendrojnë jashtë dhe nuk kanë siguruar...

FOTO/8 ditë pas tërmetit të madh, Qendra Europiane Sizmologjike vjen me...

Një javë pas tërmetit, Qendra Sizmologjike Europiane-Mesdhetare konstaton se shkalla e pasgoditjeve në Shqipëri ka ardhur duke u ulur. EMSC nuk përjashton mundësinë që një...

Qeveria “harroi” pasojat e tërmetit dhe fillon aksionin ndaj bizneseve, bllokohen...

Një sasi prej 1.6 milione litra gaz është bllokuar, pjesë e aksionit të informalitetit. Mësohet se në këtë rast ishte shmangur pagesa e akcizës,...

Thyerja e memorialit turk te Liqeni, ish-deputeti: “Patate e nxehtë” për...

Ish-deputeti i PD,  Tritan Shehu paralajmëron përmes një mesazhi në “facebook”, se  memoriali turk, i cili u thye nga persona të paidentifikuar në orët...

Maliqi përgënjeshtron policinë: Të jeni të sigurt! Ajo goditje ishte paralajmërim...

Deputeti Lefter Maliqi e ka përgënjeshtruar deklaratën e policisë lidhur me sulmin me gurë që iu bë makinës së analistit Fatos Lubonja. Maliqi ka përgënjeshtruar...