Tag: gjirokaster

Sarandë e Gjirokastër zbulohen 8 biznese që vidhnin energjinë

OSHEE në Gjirokastër dhe Sarandë ka paditur 8 abonentë në vazhdën e një aksioni të shtrirë në të gjithë vendin, për goditjen e rasteve...

FOTO LAJM/ Gjirokastër, derrat dhe qentë, “luftë” për “zona influence” në...

Dy muaj më parë, në spitalin e Gjirokastrës mund të të zinin sytë edhe ndonjë derr, ndërsa sot në vend të derrave, mund të...

Gjirokastër-Kakavijë, përplasen dy automjete, tre persona mbeten të plagosur

Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti. Ngjarja ndodhi në aksin Gjirokastër- Kakavijë, në rrugën hyrëse të fshatit Lazarat. Në aksident...

Vrasja në Gjirokastër, miku i ngushtë dedikim prekës: Ike befasisht e...

Çifti i bashkëshortëve mbeti i vrarë nga kushëriri i tyre në banesë. Miku i tyre ka reaguar me një dedikim prekës në facebook. Engjell Serjani...

FOTO/ Gjirokastër, drejtori i policisë aksidenton një njeri dhe largohet nga...

Drejtori i Policisë së Gjirokastrës ka përplasur një person dhe më pas është larguar nga vendngjarja, ndërkohë policoa hesht. Axhem Mërtiri  59 vjeç, ka...

Tre refugjatë algjerianë tentojnë të vjedhin shtëpinë e një gjirokastriti por...

Tre refugjatë algjerianë janë futur per te vjedhur ne një shtëpi. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Terihat të Gjirokastrës. Raportohet se refugjatët ishin të moshës...

LAJMI I FUNDIT/Tërmet në Gjirokastër, dridhet qyteti

Një tërmet me magnitudë 4 ballë është ndjerë fort pasditen e sotme në Gjirokastër. Lëkundjet e tërmetit u regjistruan në orën 18: 47 minuta. Epiqendra...

GJIROKASTER/Derrat mësyjnë në spital, pacientët largohen të tmerruar, orë paniku

Derrat pushtojnë Spitalin Rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur në orët e mbasdites së të martës kur një tufë derrash që enden dhe...

Gjirokastër, 32 vjeçari aksidenton rëndë të moshuarin

Një 32-vjeçari me inicialet N. Ç.,  duke drejtuar automjetin tip ‘Benz’ ka goditur një të moshuar, i cili po dilte nga shtëpia me mjet...

FOTO/ Rama paraqet raportin për Gjirokastrën, ja për çfarë ankohen qytetarët

Kryeministri i Edi Rama në vijim të raportit të tij me dëgjesat publike me qytetarët, këtë herë ka publikuar ankesat e gjirokastriteve. Problemi më i...