Tag: gjirokaster

Gjirokastër, PS bashkon votat me PD e LSI për buxhetin 2018

Këshilltarët e tri partive të mëdha në Gjirokastër kanë bashkuar votat, duke miratuar buxhetin e vitit të ardhshëm për këtë njësi vendore. Këshilltarët e PS-së...

EMRI & FOTO GALERI/ Gjirokastër, sekuestrohen 281 kg drogë dhe armë...

Policia e Gjirokastrës ka sekuestruar 281 kg kanabis si dhe një armë zjarri. Burime zyrtare bënë me dije se në pranga ka rënë Hysen...

SKANDAL/ Gjirokastra dhe Saranda me mjekë pensionistë, Peshkopia 10 vjet pa...

Në 24 spitale të qyteteve kryesore të vendit prej vitesh kanë mungesë të theksuar të mjekëve specialist. Ky fenomen ndeshet kudo në vend. Fiks...

VIDEO/ E tmerrshme, elektriçisti në Gjirokastër kalon Drinon e tejfryrë i...

Përmbytjet prej shirave të dendur që kanë rënë përgjatë tre ditëve të fundit, kanë shkakutar dëme të konsiderueshme, sidomos në sistemin e energjisë. Teksa...

FOTO/ Në Gjirokastër apelojnë për ndihmë: Përroi po na merr shtëpitë

Nga Gjirokastra vijnë thirrjet e rradhës për ndihmë të menjëhershme pasi prurjet e një përroi rrezikojnë të marrin përpara disa shtëpi. Banorët e lagjes...

Gjirokastër, bllokohen 10 autobusë, në pritje që nga ora 03.00 e...

Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut nuk kanë penguar agjencitë e udhëtimit që të nisen drejt Greqisë. Rreth 10 autobusë janë...

VIDEO & FOTO GALERI/ Gjirokastër, përmbyten varrezat e qytetit, uji “pushton”...

Situata paraqitet kritike edhe në Gjirokastër ku mësohet se janë përmbytur varrezat e këtij qyteti si dhe spitali. Forcat e Armatosura kanë ndërhyrë për largimin...

PËRMBYTJET/ Gjirokastër, lumi Drino behet “zot” i rrugës nacionale

Reshjet kanë vijuar gjatë gjithë natës dhe problemet e para raportohen nga qarku i Gjirokastrës. Rruga Gjirokastër – Lugina e Çajupit ka shembje në të...

Gjirokastra “zgjohet” e tronditur nga 2 tërmete

Mëngjesin e sotëm, jugu i Shqipërisë është goditur nga dy tërmete. Siç raporton TCH, tërmeti i parë me magnitudë 3.2 ballë është regjistruar në...

Gjirokastër, prindërit ia vranë në banesë, flet për herë të parë...

Mëngjesi i 25 tetorit, nuk ishte aspak i qetë për gjirokastritët. Të pamësuar me lajme të bujshme, vrasja e çiftit Kosta, tronditi Gjirokastrën. Apostol...