Tag: gazeta

Mungesa e Kim Jong Un, gazeta flet për ‘udhëtimin në kohë’...

Gazeta zyrtare e Koresë së Veriut ka mohuar ate qe perflitet se udhëheqësit e regjimit mund të levizin me magji ne kohë dhe hapësirë,...

Tërheqja e padisë ndaj ‘BILD’/Bardhi: Rama e dinte se do dilnin...

Sekretari i Përgjithshëm I PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me tërheqjen e padisë të kryeministrit Edi Rama ndaj...

Shkrim nga “BILD”: Pse masturbimi të mbron nga koronavirusi

Gazeta gjermane “Bild” ka bërë një shkrim interesant lidhur me koronavirusin. Ajo u bën thirrje njerëzve që të masturbohen, pasi sipas saj kjo të mbron nga...

Media e huaj publikon fotot nga Durrësi, shpërthen zvicerani që jeton...

Gazeta më e madhe zvicerane, “Blick”, shkruan se, fajin për kaq shumë viktima në tërmetin që ndodhi në Shqipëri e kanë ndërtimet. “Blick” ka marrë...

Përgjimet dolën sheshit, Vasili: Ky kryeministër dhe ministrat e tij duhet...

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka dalë në një deklaratë për mediat pas publikimit të përgjimeve nga gazeta gjermane BILD. Vasili tha se përgjimet tregojnë...

Manjani- Ramës: Meseletë me fall e me fallxhorë tua tregojë plakave...

Ish-ministri Ylli Manjani i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili deklaroi më herët se shkrimin në gazetën gjermane, e kishte bërë ish-ministri. Manjani i...

‘Bomba’ e gazetës gjermane Bild: Telefonata e Ramës në ‘Dosjen 184’

Gazeta më e madhe gjermane, Bild, ka publikuar një shkrim me akuza të forta ndaj kryeministrit shqiptar, Edi Rama. Madje gazeta ka shkuar më...

VIDEO/Me kapele në kokë dhe gazeta në duar, shqiptari që siguron...

Me kapele në kokë dhe gazetat në dorë, Isai, 54-vjeçari nga Dushku i Lushnjes, shet gazeta për pushuesit në zonën e Plepave në Durrës. Isai,...

Përgjigja e zgjuar e Fishtës, kur gazetari anglez e pyeste pse...

At Gjergj Fishta do të mbahet mend gjatë në histori, jo vetëm për  krijimtarinë e gjerë, por dhe për kontributin e madh që dha...

Vrau 5 vetë në redaksinë e gazetës, cfarë problemi kishte autori...

Jarrod Ramos, i dyshuari për të shtënat vdekjeprurëse në redaksinë e gazetës, "Capital" në Annapolis të SHBA-ve, dyshohet se ka bërë kërcënime ndaj gazetës...