Shkrim nga “BILD”: Pse masturbimi të mbron nga koronavirusi

Ndaje

Gazeta gjermane “Bild” ka bërë një shkrim interesant lidhur me koronavirusin. Ajo u bën thirrje njerëzve që të masturbohen, pasi sipas saj kjo të mbron nga koronavirusi dhe të rrit imunitetin. Bild shkruan se seksi me veten, të mban të shëndetshëm, ose të paktën kontribuon në shëndetin tuaj.

“Kushdo që i jep një dorë vetes, jo vetëm që heq stresin, por edhe forcon sistemin imunitar, kjo mund të na sjellë dobi vetëm gjatë krizës koronare aktuale. Arsyeja për këtë është lëshimi i hormoneve të ndjehen mirë gjatë orgazmës. Përveç kësaj, niveli i stresit ekuilibrohet përsëri,” – shkruan Bild.

Studimet tregojnë se njerëzit që kënaqin rregullisht veten kanë një nivel më të lartë leukocitet dhe kështu një sistem imunitar më të mirë. Gjatë orgazmës, dopamina lëshohet gjithnjë e më shumë.

/BURIMI:BILD/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje