Tag: fitorja

Arilena Ara zbulon detaje për herë të parë: Në Eurovision do...

Arilena Ara ka zbuluar detaje nga performanca që do të ketë në skenën e madhe të Eurovision. Ajo ka zbuluar ne nje interviste ne...

DETAJE/Histori në ceremoninë e Oscar, filmi më i mirë jo në...

U mbyll dhe kete vit ceremonia e 92-të e ndarjes së çmimeve OSCAR. Për herë të parë një film që nuk flet anglisht ka fituar...

Asnjë mesazh për Alketën dhe Verën, Arilena është e qartë në...

Këngëtarja Arilena Ara ka marrë kohë që pas festivalit të urojë të gjithë bashkëpunëtorët e saj që e ndihmuan për këngën dhe performancën në...

VIDEO/Një reagim ndryshe i Arilenës, moderatorja i bën një komentin e...

Dy kengetaret me te komentuara te momentit janë padyshim, Arilena Ara dh Elvana Gjata, pas renditjes ne festivalin e Këngës, ku Elvana nuk arriti...

Elvana Gjata largohet e zhgënjyer nga festivali, Arilena Ara zbulon a...

Mes grupit më të diskutuar të pretendentëve, Arilena Ara është shpallur fituese e Festivalit të Kèngës, dhe menjëherë pas trofeut, ajo tha se ndryshe...

Berisha uron Boris Johnson për fitoren në zgjedhjet: Mundi njeriun që...

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kushtuar disa minuta kohë fitores së Boris Johnson. Berisha e ka uruar liderin historik, i cili fitoi ndjeshëm zgjedhjet...

VIDEO/Ramush Haradinaj pas zgjedhjeve, ish-kryeministri pyetet për mundësinë e një koalicioni...

Ramush Haradinaj ka folur para mediave, duke reaguar keshtu zyrtarisht lidhur me rezultatin e zgjedhjeve parlamentare. Ramush Haradinaj, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës...

Vuçiç skeptik dhe jo i gëzuar: Me fitoren e Albin Kurtit...

Fitorja e Albin Kurtit është gati për t'u shpallur, pasi KQZ ka numëruar rreth 96% të votave, dhe në krye qëndron partia Vetëvendosje. Presidenti i...

Basha optimist pas fitores së Mitsotakis: Shembull frymëzues për ndryshim dhe...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka përshëndetur fitoren Kyriakos Mitsotakis në zgjedhjet e përgjithshme të Greqisë. Nëpërmjet një postimi në Twitter, Basha uroi...

Rama renditet mes liderave që uruan Erdogan për fitoren, në listë...

Kryeministri Edi Rama nuk ka ngurruar të përshëndesë fitoren e presidentit Rexhep Taip Erdogan, e cila rezultoi të ishte një fitore e vështirë. Partia ‘AK’...