“Shpërblimi më i madh i dhënë ndonjëherë”, zbulohet dhurata e titullit për Tiranën

150 milion lekë për Tiranën, shpërblim për titullin kampion në 100 vjetorin e qytetit dhe të klubit të futbollit.

Kjo shumë është konfirmuar ditën e sotme, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Bashkisë Tiranë.Kështu, kampionët e vendit festojnë dyfish, pasi veç kënaqësisë së titullit do të mbushin edhe xhepat.

“Duam që të shpërblejmë edhe ekipin e parë, edhe ekipin e dytë, por edhe stafin e mbështetës si fizioterapistët e klubit, pasi e kam provuar dhe kuptuar vetë rëndësinë e jashtëzakonshme që ka edhe prapavija. Kështu që do doja që ky shpërblim të shkojë për të gjithë skuadrën, jo vetëm për 11-shen në fushë”, u shpreh Veliaj në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje