Tag: festa

VIDEO/ Alkool, muzikë dhe gjysmë të zhveshur, ditëlindja e çmendur e...

Para disa ditësh Ronela Hajati bëri 31-vite jetë, e ndërsa mbrëmjen e djeshme ka zgjedhur që të mbledh miqtë për të festuar. Mes të ftuarve...

VIDEO/Ambasadorja Yuri Kim urim në ditën e Pavarësisë, mesazhi që lidh...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, znj. Yuri Kim, i ka përcjellë një mesazh, qytetarëve shqiptarë sot, në Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara...

VIDEO/Prova që Veliaj vë në dyshim autoritetin e Ramës, PD nxjerr...

Partia Demokratike ka kapur në veçanti një aspekt midis kryeministrit  Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, e cila mesa duket mund "te prishe" marrëdhënien...

Deputetja Hajdari “kritikon” politikanët: Urojnë 4 Korrikun pa gdhirë ende në...

Deputetja Rudina Hajdari ka gjetur pak kohë të ironizojë politikanët shqiptarë, pas urimeve të tyre për Ditën e Pavarësisë së Amerikës. Me anë të një...

Basha citon deklaratën e Pavarësisë së SHBA: Ta ndryshojnë ose rrëzojnë...

Lideri opozitar Basha ke preferuar të citojë deklaratën e Pavarësisë së Shteteve të  Bashkuara të Amerikës per të uruar në 4 Korrik. "Të dashur miq, Këtë...

VIDEO/Ambasada Amerikane sjell pamjet e mrekullueshme: Si u prit 4 Korriku...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka treguar përmes disa pamjesh sesi u festua ardhja e 4 korrikut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në videon...

FOTO/Ditëlindja e PS prish koncertin me këngëtarë në ndihmë të vajzës...

Ditëlindja e partisë socialiste u bë shkak për anulimin e një koncerti në ndihmë të një vajze të sëmurë rëndë. Faqja Lolita shkruan se...

Besimtarët myslimanë falin namazin e Fitër Bajramit, mesazhi i kreut të...

Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fitër Bajramin. Pas ditëve të agjërimit të Ramazanit mijëra besimtarë ishin pjesë e festimeve dhe faljes së namazit të Bajramit...

VIDEO/Fitorja e Liverpool, trajneri Klopp më i gëzuar se kurrë: I...

Një nga personazhet i cili ishte më i lumturi për fitoren e Liverpool ishte trajneri i skuadrës, Jurgen Klopp. Jurgen Klopp pranoi se fitorja e...

FOTO/Kur Pashkët zgjatin 4 ditë, të rinjtë “çmenden” në Angli

Pas festës së Pashkës të dielën, të rinjtë në Britaninë e Madhe kanë përfituar nga rasti për të mbushur baret dhe klubet e natës...