Tag: epidemia

Në Krujë zbulohen vatra të rrezikshme, ekspertët e shëndetit kryejnë 80...

Rritet numri i të infektuar me COVID-19 në Krujë.Burime për ABC News kanë njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në këtë qytet kanë...

Mjeku shpjegon me anë të statistikave: Kush ishte kulmi i pandemisë...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka publikuar të dhëna te detajuara në lidhje me shfaqjen, zhvillimin dhe përfundimin e pandemisë së koronavirusi në vendin tone. Përmes statistikave...

Pipero flet për valën e dytë dhe relaksimin në muajin Maj:...

Pëllumb Pipero, në një lidhje direkte në A2, dha disa lajme te mira per ata qe duan plazhin dhe detin. Edhe pse bota flet...

“Shqiptarë kanë mbetur të bllokuar në Kolumbi, Ekuator apo Meksikë”,gazetari ngre...

Përveç Ekuadorit kanë ardhur disa lajme, se edhe në vende të tjera si Kolumbia dhe Meksika ka shumë shqiptarë të cilët kanë mbetur të...

‘Mos spekulloni, nuk jemi në luftë, jemi vetëm përballë një epidemie’

Ish-deputeti Tritan Shehu permes nje shkrimi në rrjetet sociale, është përpjekur të qetësoje publikun shqiptar lidhur me ato çfarë dëgjojnë në çdo ditë sa...

Ende nuk ka përfunduar pandemia, realizohet filmi i parë për koronavirusin

Gjatë kohës që koronavirusi nisi të pushtonte titujt kryesor të mediave, por përpara se jeta të bllokohej totalisht, një regjisor i pavarur konceptoi, xhiroi...

DEVOLL/Policia postblloqe dhe përndjekje për bujqit që dalin të punojnë në...

Ne kushtet kur vendi yne eshte ne izolim dhe nuk ka veprimtari te medha prodhuese, ka gjithmone nje rrezik te madh, qe vendi te...

Zyrtari i OBSH flet për përhapjen e koronavirusit, pse ka rëndësi...

Duke qene se ende po vijojne studimet lidhur me koronavirusin e ri, OBSH njofton se eshte me rrezik prekja e çdo siperfaqe, pasi mund...

Kërkesa e ish-deputetes: Rrezikojmë një pandemi ekonomike, qeveria të pezullojë pagesat...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku përmes një statusi në Facebook i kujton qeverisë se në këto ditë të vështira që vendi po kalon...

Dokumenti sekret nga Anglia minon shpresat: Koronavirusi deri në pranverë të...

Epidemia e koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar do të zgjasë deri në pranverën e ardhshme dhe mund të çojë në 7.9 milion njerëz të...