Tag: emerimi

U shkarkua në vitin 2017, Rama rikthen në Durrës ish-drejtorin e...

Tani në prag fushate, shumë prej ish-zyrtareve te PS,  po riciklohen dhe po emërohen në detyra të ndryshme. Një nga më të përfolurit e...

Lirohet nga detyra prefekti i Elbasanit, qeveria cakton një emër tjetër

Me vendim të qeverisë është liruar Maksim Malaj nga posti i prefektit të qarkut të Elbasanit. Qeveria përveç lirimit të Malaj ka vendosur edhe pasardhësin...

Shkarkohet drejtori i AKU-së, zëvendësohet nga ish-anëtari i KQZ-së

Në mbledhjen e sotme të qeverisë është marrë vendim për lirimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Robert Lili. Ministri...

“Gjovalin Lokaj sigurims”, Lleshaj mbron hapur drejtorin: E kam emëruar unë,...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur nga Korça pas deklaratës së anëtarëve të Komisionit të Jashtëm të Vettingut se Drejtori i Departamentit të Sigurisë Publike...

Emërohet në krye të Byrosë Kombëtare të Hetimit Aida Hajnaj

KLP ka emëruar unanimisht Drejtuesen e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj. Aida Hajnaj u propozua nga SPAK ditën e djeshme pasi 3 rivalët e...

Ndryshon SPAK/Krijohen 2 seksione të veçanta, emrat e prokurorëve

Altin Dumani do të jetë zëvendës drejtues pas Arben Krajës në Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit. Sot është mbajtur mbledhja në SPAK ku është marrë...

Institucion problematik, emërohet drejtuesi i ri i Kadastrës së Vlorës

Viola Hima është drejtuesja e re e Kadastrës së Vlorës, një institucion problematik ku drejtuesit nuk qëndrojnë gjatë në detyrë. Bilbil Aliaj duroi vetëm 3...

Shkarkohet prefekti i Shkodrës, Lleshaj emëron të besuarin e tij

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka njoftuar se është shkarkuar prefekti i Shkodrës dhe në vendin e tij është emëruar zv. ministri i Brendshëm,...

EMRI/Gati për SPAK dhe një prokuror tjetër, kaloi Vetting-un pa probleme

Vijon puna per krijimin e SPAK dhe emerimin e disa prej prokuroreve.  Keshtu Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë kandidatin për SPAK,...

Ish-ministri flet hapur: Nuk di ndonjë rast që BE e SHBA...

Ish-ministri Ylli Manjani, si nje njohes i fushes së drejtësisë, ka reaguar së fundmi ne rrjetet sociale, duke kritikuar emerimet ne institucionet e reja...