Tag: emerimi

Ndryshon SPAK/Krijohen 2 seksione të veçanta, emrat e prokurorëve

Altin Dumani do të jetë zëvendës drejtues pas Arben Krajës në Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit. Sot është mbajtur mbledhja në SPAK ku është marrë...

Institucion problematik, emërohet drejtuesi i ri i Kadastrës së Vlorës

Viola Hima është drejtuesja e re e Kadastrës së Vlorës, një institucion problematik ku drejtuesit nuk qëndrojnë gjatë në detyrë. Bilbil Aliaj duroi vetëm 3...

Shkarkohet prefekti i Shkodrës, Lleshaj emëron të besuarin e tij

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka njoftuar se është shkarkuar prefekti i Shkodrës dhe në vendin e tij është emëruar zv. ministri i Brendshëm,...

EMRI/Gati për SPAK dhe një prokuror tjetër, kaloi Vetting-un pa probleme

Vijon puna per krijimin e SPAK dhe emerimin e disa prej prokuroreve.  Keshtu Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë kandidatin për SPAK,...

Ish-ministri flet hapur: Nuk di ndonjë rast që BE e SHBA...

Ish-ministri Ylli Manjani, si nje njohes i fushes së drejtësisë, ka reaguar së fundmi ne rrjetet sociale, duke kritikuar emerimet ne institucionet e reja...

PD argumenton ligjërisht pse është kundër emërimit të Artur Metanit: Vëllai...

Partia Demokratike ka reaguar se fundmi lidhur me emërimin e Artur Metanit ne krye të Iinspektoriatit të lartë të Drejtësisë. Sipas Clirim Gjatës, ky emerim...

DETAJE/Pas Ramës dhe Meta bën ndryshime në Presidencë, merr pranë tij...

Pas një ministri të ri në kabinetin “Rama 2”, tërmeti sjell ndryshime edhe në Presidencë. Zëdhënësi i Presidentit të Republikës bën me dije se...

Emërimi i Çuçit si shef i gjëndjes së jashtëzakonshme, Berisha: Çfarë...

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook shkruan se emërimi i Blendi Çuçit si drejtues i gjendjes së jashtëzakonshme është bërë për të...

EMRAT/8 prokurorët që marrin detyrën për SPAK, betimi tek Meta në...

Altin Dumani, Arben Kraja, Behar Dibra, Edvin Kondilli, Elida Celami(Kaçkini), Ened Nakuçi, Enkeleda Millonai, Klodian Braho, janë 8 nga 15 anëtarët e parë të...

Meta publikon dokumentin voluminoz, të gjitha sqarimet për dekretimin e Marsida...

Presidenti Ilir Meta ka publikuar dokumentin voluminoz, ku jep të gjitha sqarimet dhe arsyet e dekretimit të Marsida Xhaferllarit si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. Në...