Shkarkohet prefekti i Shkodrës, Lleshaj emëron të besuarin e tij

Ndaje

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka njoftuar se është shkarkuar prefekti i Shkodrës dhe në vendin e tij është emëruar zv. ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari.

“Lamallari do të ketë bashkëpunim me kryetarët e Bashkive. Komandimi i një zv.ministri në këtë funksion është shprehje e rëndësishëm që qeveria i kushton gjendjes në qarkun e Shkodrës. Do të ketë në dispozicion jo vetëm rolin e prefektit. Kam besim se drejtuesit e bashkive të qarkut do ta vlerësojnë këtë gjë si një shenjë e një vlerësimi të qartë. Dua t’ju kërkoj drejtuesit e Bashkive në qarkun e Shkodrës”, tha Lleshaj.

Shkarkohet Prefekti i Shkodrës Çesk Millja, zv.ministri i Brendshëm Besfort Lamallari emërohet koordinator për situatën në qark.

Publiée par Ministria e Brendshme sur Samedi 11 avril 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje