Tag: det

U ndje keq pas larjes në det, ndërron jetë rrugës për...

Një grua e moshuar ka ndërruar jetë ditën e sotme. Rreth orës 12:20 në lagjen nr.13 në Durrës, Xh.G. 74-vjeçe u fut për t’u...

E FUNDIT/Mbytet një tjetër pushuese në det, detajet e para

Nje tjeter pushuese mbytet tragjikisht ne brigjet shqiptare. Nga informacionet e para mesohet se tek shkembi i kavajes eshte mbytur nje 60-vjeçare. Durrës/Informacion paraprak Më datë 25.08.2020,...

Del në breg kallamari gjigand, sa kilogramë peshonte

Një kallamar gjigand ka shokuar pushuesit në plazhin e Britannia Bay në Afrikën e Jugut për shkak të dimensioneve të tij të mëdha. Kështu që...

Momente paniku për kritikun italian, rrëmbehet nga dallgët e forta në...

Momente frike për Vittorio Sgarbi. Kritiku i njohur italian i artit, dhe njëherësh deputet në Parlamentin Italian rrezikoi të mbytet teksa ishte me pushime...

Gjendet e mbytur në det, policia e Durrësit: Viktima është grua

Nnje grua eshte gjetur e mbytur ne det. Burime nga policia, bejne me dije se kufoma eshte gjetur kete mengjes, ndersa ende nuk e...

E pazakontë dhe e mistershme në Vlorë, tre makinat gjenden të...

Tre makina janë gjetur të zhytura në detin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si Plazhi i Ri, Ende janë të panjohura...

FOTO/Fenomeni që ekspertët nuk i japin dot shpjegim, mijëra vrima misterioze...

Fenomene të çuditshme po ndodhin në Oqeanin Paqësor, pranë brigjeve të Kalifornisë, është një mister i vërtetë. Sipas Website-i “sciencealert”, shkruhet se në shtratin...

FOTO/Durrës, bie në rrjetat e peshkatarëve peshkaqeni 400 kilogramësh

Në ujërat e vendit tonë vijojnë të lundrojnë specie të veçanta të cilat nuk i shpetojnë rrjetës së peshkatarëve. Një peshkaqen i dytë brenda...

Gjendet i pajetë trupi një 35-vjeçari në lumin Vjosë

Një 35-vjeçar është gjetur i mbytur dhe i dekompozuar, ditën e sotme në lumin Vjosë në afërsi të fshatit Hambar. Në trupin e 35-vjeçarit nuk dallohen...

Veliera holandeze jep sinjalin SOS afër Karaburunit, shpëtohen dy persona

Veliera me flamur të Holandës jep sinjalin SOS në mes të detit afër Karaburunit, ku shpëtohen dy personat që ndodheshin në bord. Ajo ishte nisur nga Holanda...