FOTO/Durrës, bie në rrjetat e peshkatarëve peshkaqeni 400 kilogramësh

Ndaje

Në ujërat e vendit tonë vijojnë të lundrojnë specie të veçanta të cilat nuk i shpetojnë rrjetës së peshkatarëve. Një peshkaqen i dytë brenda javës është kapur në detin Adriatik afër brigjeve të Durrësit.

Peshkaqeni i ishte i gjatë rreth 4.5 metra, ndërsa peshonte rreth 450 kilogramë.

Kjo nuk është hera e parë që një lloj i tillë peshku bie në grepat e peshkatarëve në ujërat shqiptare.Pak ditë më parë, në Himarë u kap një peshkaqen i llojit “dem”, i cili peshkonte 100 kilogramë dhe ishte 2 metra i gjatë.

//DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje