Del në breg kallamari gjigand, sa kilogramë peshonte

0Shares
0

Një kallamar gjigand ka shokuar pushuesit në plazhin e Britannia Bay në Afrikën e Jugut për shkak të dimensioneve të tij të mëdha.

Kështu që nga plazhi i Britannia Bay, kallamari përfundoi direkt në Muzeun Iziko të Cape Town.

I gjatë katër metra dhe me një peshë rreth 270 kilogramë, kallamari është tani studim i biologëve, për shkak se bëhet fjalë për kallamarin më të madh të të gjitha kohërave.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje