Tag: deputete

Deputetët e Kuvendit, kush fiton më shumë nga puna, qiratë, bizneset...

Zyrtarët janë shpesh në qendër të vëmendjes dhe kontrollit të pasurisë së tyre për shkak të funksioneve publike që kryejnë. Open Data Albania publikoi...

Basha: Tu heqim imunitetin deputetëve, 4 anëtarë të PD e kundërshtojnë

Partia Demokratike do të hartojë një propozim ligjor për heqjen e çdo lloj imuniteti për deputetët e Parlamentit. Ky propozim ligjor është prezantuar në mbledhjen...

VIDEO/ Biseda hot me zëvendëskryeministrin, rrëfehet ish-deputetja: E di se kush...

Ish-deputetja maqedonase dhe juristja Ermira Mehmeti ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, ku foli edhe për bisedën erotike ku pretendohej...

Përkujtimi i deputetëve të pushkatuar, Basha: Ky është dështim, dështimi ynë,...

Sot u përkujtua 70 vjetori i vrasjes se grupit të deputetëve opozitarë nga Enver Hoxha. Gjatë fjalës së tij kryetari i PD, Lulzim Basha,...

FOTO/ ISP: Deputetët po u zjvasin qytetarëve deri në 1100 euro...

Nëse një qytetar i thjeshtë i këtij vendi kapet në shkelje ligjore duke falsifikuar dokumenta e kësisoj duke përfituar pagesa në dëm të buxhetit...

VIDEO/ Plas grushti mes deputetëve shqiptarë, rrihen në emision

Një ngjarje e pakëndeshme ka ndodhur mbrëmjen e kaluar, ku janë përfshirë deputetët shqiptarë. Në mes të emisionit ka plasur grushti. Raportohet se deputeti...

EMRI/ Përfundon seanca e pare e Parlamentit, zgjidhen sekretare tre deputetët...

Ka përfunduar seanca e parë e Kuvendit të Shqipërisë. Në seancën e cila filloi ne oren 10:00  u caktuan 3 deputetët më të rinj të...

EMRAT/ Deputetët më jetëgjatë në Parlament, dhe ata që s’kanë mbaruar...

Sali Berisha, Gramoz Ruçi dhe Pandeli Majko janë tre deputetët më të vjetër të Parlamentit të ri 2017-2021. Të tre politikanët me eksperiencë kanë qenë...