EMRI/ Përfundon seanca e pare e Parlamentit, zgjidhen sekretare tre deputetët e rinj

Ka përfunduar seanca e parë e Kuvendit të Shqipërisë. Në seancën e cila filloi ne oren 10:00  u caktuan 3 deputetët më të rinj të kuvendit si sekretarë të tij deri në ngritjen e Byrosë, si dhe zgjedhja e Këshillit të Përkohshëm të Verifikimit të Mandateve i cili përbëhet nga 9 deputetë që do të shqyrtojnë dokumentacionin e çdo deputeti. Në nisje të seancës, para se të lexonte listën e deputetëve të rinj të kuvendit, Bare ftoi tre deputetët më të rinj në moshë të Kuvendit, si sekretaria e përkohshme, që do të bëjë verifikimin e mandateve të deputeteve të rinj. Ata janë, Anduel Xhindi i PS-së, Kejdi Mehmetaj e LSI-së dhe Izmira Ulqinaku e PD-së. Ndërkohë që në seancën parlamentare të pasdites deputetet demokratë kanë deklaruar se do të votojnë kundër kandidaturës së Gramoz Ruçit si kryetar Kuvendi.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje