Tag: belinda balluku

KORRUPSIONI/ PD, 3 pyetje ministres Balluku per koncesionin e rruges Thumane-Kashar

Hije korrupsioni/3 pyetje per Ministren e Infrastruktures Belinda Balluku per koncesionin Thumane- Kashar Deklarate e Departamentit Antikorrupsion te PD Qeveria ka anuluar kontratën koncesionare me PPP...

Dy njerez te Rames, dyshime se devijuan nje fond 40 mije...

Në një koment kundër ligjit ‘anti-shifje’, Kristi Pinderi, një aktivist i njohur dhe një nga ish drejtuesit e organizatës MJAFT ka zbuluar fakte sipas...

Bllokohen 500 ton nafte, vetem nje pike uje ne naften e...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë bllokoi sot 550 ton naftë në Ballsh. Bllokimi vjen në kuadër të luftës kundër informalitetit. Sipas ministrisë, sasia e...

Pasuritë marramendëse të ministres Balluku, makina dhe apartamente pafund

Belinda Balluku, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, duke zëvendësuar Damian Gjiknurin, edhe pse ka vetëm disa muaj në krye të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë,...

Pasuritë e ministres, Balluku me makina dhe apartamente, 127 mijë euro...

Ministrja që zëvendësoi Gjiknurin në postin e kreut të Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka një pasuri të konsiderueshme, krahasuar me nivelin e jetesës...

Qeveria paralajmeron prishjen e kontrates me kinezet e Rinasit, Balluku: Kane...

Ministrja e Transportit Belinda Balluku paralajmeroi prishjen e koncesionit te Rinasiy nderkohe qe u kundërpërgjigj deklaratës së kompanisë që menaxhon aeroportin e Rinasit, të...

Plas ‘sherri’ në PS, Belinda Balluku kërkon ti marrë partinë Gjylametit

'Lufta' brenda Partisë Socialiste mund të konsiderohet e hapur. Në lojë tanimë kanë hyrë edhe gratë socialiste të cilat kanë shigjetuar drejtimet e partisë socialiste...

VIDEO/ Ish-deputeti publikon mesazhin e marrë nga ministrja Balluku

Prej mëse 120 ditësh banorët e zonës së Astirit protestojnë kundër projektit të Unazës së re në Tiranë dhe së bashku me ta dhe...

Vazhdon “furtuna” Balluku, ministrja shkarkon nga detyra kreun e Albpetrol

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka vazhduar me shkarkime nga detyra te personave me rol ne kete ministri. Se fundmi ajo ka...

Importi për makinat e përdorura, shtyhet afati i vendimit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Ekonomisë, Belinda Balluku në një deklaratë për mediat ka njoftuar se qeveria ka vendosur të bëjë disa ndryshime në vendimet...