Bllokohen 500 ton nafte, vetem nje pike uje ne naften e ndotur qe tregtohet ne Shqiperi

Ndaje

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë bllokoi sot 550 ton naftë në Ballsh. Bllokimi vjen në kuadër të luftës kundër informalitetit. Sipas ministrisë, sasia e bllokuar nuk kishte parametrat e duhura për treg.

Ministrja Belinda Balluku tha se karburanti i bllokuar nuk përmbante asnjë prej parametrave dhe si i tillë nuk mund të hidhej në treg.

Aksioni kundër informalitetit vijon me ritme të shpejta në të gjithë vendin, ndërsa shumë subjekte tregtare, janë penalizuar pasi janë kapur me shkelje të renda.

Prej vitesh ndotja ne qytetet shqiptare vjen nga nafta e ndotur qe shitet nga kompanite e medha te naftes per makina. Kjo ka shkaktuar edhe rritjen e vdekjeve nga semundje te pasherueshne apo semundjeve mendore qe vijne nga ndotja.

Kompanite e medha te naftes kane korruptiar zyrat me te larta te shtetit dhe politikes duke i shpetuar cdo kontrolli.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje