VIDEO/ Belinda Balluku, e sigurte ne gafen e saj sot ne Parlament

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ishte e nervozuar sot gjatë fjalës së mbajtur ne seancën e radhës ne Parlament ndersa keputi gafen e cmimit te km ne autostraden 3D Milot-Fier.

“Kjo është një gjë që populli shqiptar duhet ta fusin në mendje. 12 vite e keni pasur Ministrinë e Transportit ju të dashur zëdhënës të qametit. Edi Rama e ka pasur Ministrinë e Transportit vetëm 3 vite, dhe nuk janë bërë akoma, në shtator bëhen.

Kjo autostradë do të kushtojë 0.075 euro për kilometër, ose ndryshe 7.5 euro për kilometër, asnjë lek më shumë. Autostradat me pagesë janë autostrada evropiane, janë autostradat e shpejtësisë.

Por e di çfarë do bëjmë tjetër ndryshe nga ju përveç këtyre rrugëve evropiane?! Ne do bëjmë rrugë dytësore të detyruara, është detyrim i çdo garuesi që të ofertojë për rrugët dytësore, që do ti bëjë në këtë koston e përgjithshme”, u shpreh ministrja.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje