Tag: Astiri

IKMT njoftoi shembjen e banesave, ish-deputeti me banorët rikthehen në protestë

Janë rikthyer sërish protestat në Astir kundër projektit të Unazës së Re. Ishte njoftimi i  IKMT se kete te hene do te shembeshin disa...

VIDEO/Basha në Astir: Mirënjohje protestuesve që po strehojnë 120 të dëmtuar...

Basha vizitoi familjet e strehuara tek godina “Egi Center” në Unazën e Re. Godina ishte planifikuar të prishej nga projekti kundër të cilit protestuan...

Banorët e Unazës ofrojnë godinën e madhe për të prekurit nga...

Shume qytetarë janë solidarizuar duke ofruar ndihma për të prekurit nga termeti i 26 Nëntorit. Këtyre u janë bashkuar dhe banorët  e zonës së Unazës...

VIDEO/IKMT arrin të shembë dy ndërtesa në “Astir”, publikohen pamjet e...

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit ka arritur të shembë mëngjesin e sotëm dy banesa të tjera në zonën e Astirit, që preken nga...

FOTO/”Kësaj gazetaruces gjejini burrë të qetësohet”, Protesta e Astirit vë përballë...

Në protestën 1 vjeçare të banorëve të Astirit ka patur qendrime të ndryshme, disa e kanë mbështetur ndersa te tjerë e kanë kritikuar duke...

33 ndërtesa në Astir bëhen rrafsh me tokën, 12 orë vetëm...

Shpallja e fituesit për lotin e parë të projektit për zgjerimin e Unazës së Madhe nga aksi “Pallati me shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja”, çliroi nga pengesat...

VIDEO/Dalin pamjet nga spitali, Basha me banorët, të plagosurit rrëfejnë dhunën...

Kanë dalë pamjet e para të filmuara brenda ambjenteve të spitalit të  Traumës, ku ndodhen disa prej banorëve të lenduar nga aksioni i sotëm...

VIDEO/”Kam parë të moshuar të gjakosur”, Basha viziton banorët e lënduar,...

Lulzim Basha ka vizituar banorët e shtruar në spital, pas përplasjeve me policinë gjatë aksionit të IKMT-së paraditen e sotme në zonën e Astirit. Basha,...

LAJM I FUNDIT/Përplasjet tek Astiri, reagon Meta: E patolerueshme! Palët të...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas dhunës dhe përplasjeve të forta tek Astiri qe prej oreve te para të mëngjesit, ku IKMT po vazhdon...

Zyrtare/IKMT reagon e vendosur: Do të prishim 33 objekte tek ‘Astiri’

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka reaguar zyrtarisht disa orë pasi ka nisur operacionin e shembjeve në Unazën e re dhe ka hasur...