LAJM I FUNDIT/Përplasjet tek Astiri, reagon Meta: E patolerueshme! Palët të ulen në dialog

Ndaje

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas dhunës dhe përplasjeve të forta tek Astiri qe prej oreve te para të mëngjesit, ku IKMT po vazhdon me shembjen e banesave të planifikuara.

Meta apelon për dialog, ndërsa dënon sjelljen e policisë ndaj protestuesve që po mbrojnë shtëpitë e tyre.

E papranueshme dhuna e përsëritur sot ndaj banorëve të Unazës së Re, të cilët protestojnë në mbrojtje të shtëpive dhe të pronave të tyre. Arroganca përballë mjerimit dhe traumës që po u shkaktohet këtyre familjeve për muaj të tërë është e patolerueshme. Banorët të ruajnë qetësinë dhe të mos bien pre e provokimeve dhe palët të ulen menjëherë në dialog. U uroj shërim të shpejtë të gjithë të plagosurve”,-shkruan Meta.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje