IKMT njoftoi shembjen e banesave, ish-deputeti me banorët rikthehen në protestë

Ndaje

Janë rikthyer sërish protestat në Astir kundër projektit të Unazës së Re. Ishte njoftimi i  IKMT se kete te hene do te shembeshin disa shtepi, ajo qe solli qe ne oren 6 te mengjesit, banoret te rrethonin zonen dhe te protestonin.

Protestës së sotme i është bashkuar edhe ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu.Ai është shprehur se po preken vetëm shtëpitë e të varfërve dhe jo ato të të oligarkëve dhe prokurorëve.

Balliu është shprehur se PD është me banorët dhe se kur të vijë në pushtet të gjithë do të mbajnë përgjegjësi për këtë krim shtetëror.

Klevis Balliu: Nuk preken shtëpia e prokurorëve, shtëpitë e oligarkëve. Këtu nuk ka shtet. Këtu ka një shtet që ka vjedhur votat me drogën. Është krimi që ëhstë i lidhur me ta. PD ka një kontratë më banorët e Astirit dhe do t’i qëndrojë asaj deri në fund. Ky pushtet arriti derisa përdori plumbat e gomës kundër grave dhe fëmijëve. Keni mbështetjen e PD-së pa limit. PD në qeveri do ta ndjekë këtë çështje. 

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje