VIDEO/IKMT arrin të shembë dy ndërtesa në “Astir”, publikohen pamjet e aksionit

Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit ka arritur të shembë mëngjesin e sotëm dy banesa të tjera në zonën e Astirit, që preken nga projekti i Unazës së Re.

Aksioni ka nisur prej orëve të para të mëngjesit, ndërsa zona është blinduar nga policia, për shkak se mund të shoqërohet me përplasje, pasi banorët kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre.

Megjithatë, punonjësit e IKMT kanë arritur të shembin dy banesa dy katëshe, ndërsa kanë publikuar edhe pamjet e aksionit.

“IKMT ka prishur sot dy objekte dy kateshe ne zonen e “Astir”…”, thuhet në njoftimin e IKMT.

IKMT ka prishur sot dy objekte dy kateshe ne zonen e “Astir”…

Publiée par Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit – IKMT sur Jeudi 14 novembre 2019

Një pjesë e banorëve nuk kanë pranuar dëmshprëblim nga shteti duke e quajtur vlerësimin si abuziv dhe jo në vlerën e tregut, ndërsa disa të tjerë kanë deklaruar se shteti nuk iu ka ofruar fare kompensim.

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje